Міноборони Литви радить позбутися китайських смартфонів

22 вересня 2021, 15:18

У Міноборони Литви рекомендують відмовитися від покупки китайських смартфонів і викинути вже придбані. Кажуть — важливо для всіх країн.

Міністерство оборони Литви рекомендувало користувачам не купувати китайські смартфони і викинути вже придбані, передає Reuters.

«Це важливо не тільки для Литви, а й для всіх країн, які використовують обладнання Xiaomi», — йдеться в повідомленні Національного центру кібербезпеки Міністерства оборони Литви.

Відео дня

Зокрема відомство стверджує, що флагманські смартфони Xiaomi, які продаються в Європі, мають вбудовану опцію виявляти і цензурувати такі терміни, як «Вільний Тибет», «Хай живе незалежність Тайваню» або «Рух за демократію».

Також повідомляється, що хоча можливості програмного забезпечення телефону Xiaomi Mi 10T 5G були відключені для «регіону Європейського Союзу», але можуть бути ввімкнені віддалено в будь-який час.

Крім того, в звіті литовського міністерства згадується, що телефон Xiaomi відправляє зашифровані дані про використання телефону на сервер в Сінгапурі.

У звіті говориться, що список термінів, які можуть піддаватися цензурі системними додатками смартфонів Xiaomi в даний час включає 449 термінів на китайській мові і постійно оновлюється.

У телефоні P40 5G китайською компанією Huawei також була виявлена уразливість в системі безпеки. Представник китайської компанії спростував це твердження, заявивши, що телефони не відправляють дані користувачів за кордон.

Доповнено 23 вересня. У компанії Huawei прокоментували ситуацію, заявивши, що компанія завжди дотримувалася етичних принципів, законів і нормативів країн і регіонів, в яких веде бізнес.

У компанії підкреслили, що не використовують і не обробляють дані за межами пристроїв і ведуть прозору політику щодо даних від клієнтів.

Також в Huawei підкреслили, що їх пошукова система Petal Search і магазин додатків AppGallery сертифіковані відповідно до європейських стандартів конфіденційності по GDPR.

Нагадаємо, що влада США роздумують над включенням в чорний список Міністерства торгівлі колишнього суб-бренду Huawei — Honor.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X