Погана спадковість. США роздумують над включенням до чорного списку колишнього бренду Huawei

21 вересня 2021, 16:56

Ключові органи безпеки США розглядають питання про можливе включення колишнього суб-бренду Huawei — Honor в чорний список експорту.

Ключові органи безпеки США розділилися в думках щодо того, чи варто включати в чорний список експорту колишній суб-бренд китайської компанії Huawei - Honor. Про це пише The Washington Post.

Відео дня

Повідомляється, що співробітники Пентагону і Міністерства енергетики підтримали внесення компанії в чорний список Міністерства торгівлі, який забороняє експорт американських технологій без спеціальної ліцензії.

Водночас за словами співрозмовників видання, представники Міністерства торгівлі та Державного департаменту виступили проти цього.

Джерела Washington Post відзначають, що це питання було оскаржено на рівні політиків в чотирьох агентствах. Надалі він може бути переданий на урядовий рівень. У разі нічиєї остаточне рішення буде приймати президент Джо Байден.

Як зазначає видання, законодавці підштовхують адміністрацію Байдена до більш агресивного використання експортного контролю, щоб уповільнити зростання Китаю в технологічному секторі.

Разом з тим деякі аналітики вважають, що для реалізації цього плану потрібна широка підтримка з боку іноземних партнерів. В той самий час технологічний сектор США попередив, що посилення експортного контролю може завдати шкоди промисловості Сполучених Штатів.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Huawei офіційно оголосила про продаж молодіжного бренду смартфонів Honor компанії Shenzhen Zhixin New Information Technology - консорціуму з трьох десятків китайських компаній, деякі з яких підтримуються китайським урядом.

Відзначається, що рішення про продаж було прийнято, щоб Honor могла забезпечити власне виживання.

Про плани Huawei позбутися Honor спочатку повідомляло агентство Reuters. За даними джерел видання, через американські санкції компанія змушена зосередитися на мобільних телефонах високого класу і B2B-бізнесі.

Тоді повідомлялося, що Huawei планує продати підрозділ смартфонів бюджетного бренду Honor за $15,2 млрд консорціуму, очолюваному дистриб'ютором мобільних телефонів Digital China і урядом міста Шеньчжень.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X