Google оскаржить рекордний штраф в антимонопольній справі щодо Android

27 вересня 2021, 15:24

Компанія Google в понеділок, 27 вересня, подасть позов до Верховного суду Євросоюзу, щоб оскаржити антимонопольний штраф на $5 млрд у справі Android.

У понеділок Google подасть позов до Верховного суду Євросоюзу, щоб оскаржити рекордний антимонопольний штраф ЄС в $5 млрд, накладений на компанію за придушення конкуренції внаслідок домінування операційної системи Android, передає Assosiated Press.

Відео дня

Як зазначає агентство, це один з трьох антимонопольних штрафів на загальну суму понад $8 млрд, накладених на Google в період з 2017 по 2019 рік.

Відзначається, що інші штрафи стосувалися покупок і пошуку, і компанія подає апеляцію на всі три.

У своєму первісному рішенні комісія заявила, що методи Google обмежують конкуренцію і скорочують вибір для споживачів. У свою чергу Google спробує довести, що безкоштовний Android з відкритим вихідним кодом привів до зниження цін на телефони і стимулював конкуренцію з Apple.

«Android надав кожному більше вибору, а не менше, і підтримує тисячі успішних підприємств в Європі і по всьому світу», - заявили в компанії.

Згідно з попереднім постановою Комісії, Google порушувала правила ЄС, змушувала від виробників смартфонів брати додатки компанії пакетом, а не окремо і заборонила їм продавати пристрої зі зміненими версіями Android.

Всього в пакет входять 11 додатків, серед яких YouTube, Карти та Gmail. Однак, регулятори зосередили увагу на трьох, які мали найбільшу частку ринку: Google Search, Chrome і Play Store.

Нагадаємо, що в 2018 році Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на 4,3 млрд євро ($5 млрд) за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов'язаній з операційною системою Android.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X