ЄС виписав Google штраф на рекордні €4 млрд

18 липня 2018, 13:42

Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на €4,3 млрд за порушення антимонопольного законодавства у справі, пов'язаній з операційною системою Android.

Рішення повинні офіційно оголосити сьогодні, 18 липня, пишуть видання Politico та AFP.

Зазначається, що це найбільший антимонопольний штраф, який коли-небудь стягували європейські органи з питань конкуренції з однієї компанії.

Відео дня

Як вважає Єврокомісія, Google використовував Android, який є безкоштовною операційною системою та встановлений на три чверті європейських смартфонів, щоб несправедливо посилити свою присутність в онлайн-пошуку серед конкурентів.

В Єврокомісії також вказали, що зв'язки компанії з деякими найбільшими у світі виробниками телефонів, включаючи контракти, які вимагали від них попереднього встановлення пошуковика і веб-браузера Google, також перешкоджали вибору споживача та підривали конкуренцію.

При цьому Google неодноразово заперечував, що Android порушує законодавство про конкуренцію, кажучи, що будь-яка компанія може використовувати програмне забезпечення з відкритим кодом, але компанії самі роблять вибір.

Рішення щодо Android є найважливішим з тріо антимонопольних справ проти Google. В Єврокомісії також вважають несправедливим, що компанія може рекламувати свої оголошення в нових програмах для смартфонів більше, ніж будь-який інший конкурент.

Нагадаємо, у 2017 році Єврокомісія оштрафувала Google на 2,4 млрд за те, що компанія надавала найкращі умови на платформі для своїх товарів у порівнянні з конкурентами.

Зазначимо, що найбільше грошове покарання було в 1,1 млрд для Intel у 2009 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X