Доходи від 3G значно відстають від витрат

16 лютого 2017, 15:26
Найбільші стільникові оператори України змушені вкладати мільярди в третє покоління, очікуючи повернення інвестицій у майбутньому

Інвестиції крупних мобільних компаній України за останні два роки зросли на кілька мільярдів після того, як вони отримали 3G-ліцензії. Київстар, Vodafone Україна та lifecell охопили послугами високошвидкісного бездротового інтернет доступу дві третини населення країни. Однак до повернення витрат ще дуже далеко, свідчать дані гравців ринку.

Відео дня

У всіх трьох операторів обсяг дата-трафіку зростав на 70-95% щороку після того, як вони запустили свої 3G-мережі. За даними Vodafone Україна, витрати тільки на побудову нової інфраструктури склали 6 млрд грн. Загальні капітальні затрати Київстару, який розвиває і напрямок фіксованого зв’язку, з першого кварталу 2015-го по третій квартал 2016-го перевищили 8,6 млрд грн. Водночас його доходи від мобільного інтернету за дев’ять місяців минулого року склали лише 1,6 млрд грн. Решта операторів цей показник не розголошують, однак навряд чи у них він значно відрізнятиметься від оголошеного Київстаром.

Детальніше читайте у свіжому числі (#6) часопису Новое время, яке вийде друком 17 лютого 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X