АМКУ перевірить чесність тарифів Київстару та lifecell

16 березня 2017, 16:50
315
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: freepik / kues1

АМКУ порадила мобільним операторам запровадити чітку та зрозумілу тарифікацію

Інформація, яку поширювала велика мобільна трійка про тарифікацію своїх послуг, вводила користувачів в оману, вважає регулятор

Антимонопольний комітет України (АМКУ) у 2016 році вивчав, наскільки чесно Київстар, МТС Україна (Vodafone) і lifecell розповідають своїм клієнтам про тарифікацію дзвінків. Про це говориться в річному звіті АМКУ за минулий рік.

Київстар хоча й заявляв про посекундну тарифікацію, знімав похвилинну платню в першу ж секунду кожної наступної хвилини. Відповідно, проміжок між 2-60 секундами не тарифікувався.

У lifecell дещо інший підхід – оператор заявляв, що в рахунок першої секунди кожної наступної хвилини безкоштовно надаються наступні 59 секунд.

МТС Україна повідомляла, що вартість дзвінків вказана за першу секунду кожної хвилини, і не вказувала, що тарифікація – посекундна.

Згідно з правилами надання телекомунікаційних послуг, тарифікувати можна лише повні одиниці (секунди, кілобайти). Відповідне рішення Кабмін затвердив у своїй постанові №295 від 11.04.2012 року. АМКУ дійшов висновку, що в діях мобільних операторів є ознаки порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції (ст. 15 відповідного закону).

Комітет 22 грудня 2016 року надав свої рекомендації компанії МТС Україна – чітко інформувати свої абонентів про тарифікацію. Оператор відзвітував про виконання рекомендацій.

АМКУ продовжує вивчати подібні дії Київстару та lifecell, оскільки ці оператори "фактично похвилинну тарифікацію називають посекундною".

Комітет також порадив Київстару знизити вартість дзвінків на стаціонарні номери України, яка в оператора в рази перевищує подібні розцінки у конкурентів.

Вибір редакції

Події

Вчора, 21:29

article_img
Свої чужаки. Як СРСР знищував багатотисячну шведську громаду в Україні
Події

Вчора, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів
Події

Вчора, 21:00

article_img
П'ять років потому. Як в Україні вшановують жертв найзапекліших сутичок під час Революції Гідності

Головне

Події

Вчора, 21:00

article_img
П'ять років потому. Як в Україні вшановують жертв найзапекліших сутичок під час Революції Гідності
Політика

Вчора, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Країни

Вчора, 20:40

article_img
ЄС готується ввести санкції щодо конкретних осіб в Росії через керченську кризу - МЗС Чехії