Київстар знизить вартість дзвінків на "домашні" телефони

14 березня 2017, 23:41
Антимонопольний комітет примусив лідера стільникового ринку України переглянути свої тарифи

Київстар найближчим часом запровадить тарифи, в яких вартість викликів на номери фіксованих і мобільних номерів буде однаковою. Про це сьогодні повідомила державний уповноважений Антимонопольного комітету України (АМКУ) Марія Процишен під час відкритого засідання.

Відео дня

Раніше відомство рекомендувало оператору переглянути тарифи і Київстар відзвітував про виконання, але, зазначила Процишен, комітет був незадоволений діями компанії. Відповідно, АМКУ повторно порадив Київстару змінити свою тарифну політику.

У найдешевших тарифах Розмови (35 грн./міс.) і Розмови+ (55 грн./міс.) Київстар встановив вартість хвилини дзвінка на міські номери 1,5 грн. Це при тому, що на мобільні мережі інших українських операторів вартість становить 0,6 грн./хв. (Розмови+).

Телеком-регулятор послідовно знижував ставку взаєморозрахунків між операторами і з 1 січня 2017 року вона становить 15 копійок за хвилину. Відповідне рішення Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) прийняла 30 серпня минулого року.

У відповідь на запит Бізнес НВ прес-служба Київстару повідомила, що вже направила в АМКУ свої пропозиції з новими тарифами для дзвінків на фіксовані мережі. Компанія не надала подробиць, коли та які саме зміни вона має намір запровадити.

Подібних зауважень до інших операторів АМКУ не має. У найдешевших тарифах Vodafone вартість дзвінків на інші мережі коливається в межах 25-50 коп./хв. У lifecell на цей вид послуг розцінки становлять 50-60 коп./хв.

На сьогоднішньому засіданні АМКУ розповів про розгляд ще декількох питань, які стосуються телекомунікаційного ринку. Наприкінці минулого року комітет розпочав перевірку реклами lifecell, який заявляв, що у нього найшвидший мобільний інтернет. Ще до приходу в АМКУ нового складу в 2015 році відомство з'ясовувало, наскільки чесно стільникові оператори розповідають своїм користувачам про посекундну чи похвилинну тарифікацію. Також відомство вивчало концентрацію радіочастотного ресурсу Київстаром – він має ліцензії на більшу частину спектру в діапазоні 900/1800 МГц.

Сьогодні Процишен відповіла не на всі ці питання. Щодо lifecell комітет ще не закінчив перевірку, заявила вона. Натомість МТС Україна (Vodafone) виконала рекомендації АМКУ і виправила свою комунікацію з клієнтами щодо способу тарифікації. А перерозподілом радіочастот (рефармінгом) займається НКРЗІ, готуючись до проведення тендеру на четверте покоління мобільного зв’язку, розповіла Процишен.

Показати ще новини
Радіо NV
X