Зелене світло для сірого автоімпорту. Використання автомобілів з іноземними номерами можуть спростити

28 грудня 2016, 09:37
У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який пропонує спростити використання автомобілів з іноземними номерами в Україні

Новий законопроект №5567 "Про внесення змін до Митного кодексу України" пропонує з 1 січня 2017 року дозволити тимчасове ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією на рік, замість 5-10 днів. Його авторами стали більше 50 депутатів з різних фракцій.

Відео дня

У тексті документа говориться, що за кожен місяць перебування на території України необхідно буде сплатити частину суми від повної вартості розмитнення. У 2017 році сума митних платежів при ввезенні таких машин складе 0,2%, в 2018 – 0,3% і в 2019 – 0,5%. У перерахунку на рік: у 2017— 2,4%, 2018 — 3,6% і 2019 — 6%. Він буде поширюватися на легкові та вантажні автомобілі масою до 3,5 тонн і віком старше семи років.

В Україні на сьогодні налічується близько 1,5 млн машин з іноземною реєстрацією. Вони перетнули кордон у режимі тимчасового ввезення або транзиту. Найчастіше такі автомобілі продаються за 3-4 тис. євро.

Так, наприклад, за автомобіль Volkswagen Passat 2003 року випуску, з бензиновим двигуном об'ємом 1,8 літра вартістю 4 тис. євро доведеться заплатити митних платежів у 2017 році – 157 євро, в 2018 – 235 євро і 2019 – 393 євро. При цьому повна вартість розмитнення складе 6,5 тис. євро.

Багато речей, які нині роблять народні депутати, взагалі не зрозумілі, розповідає генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. За його словами, цей законопроект можна назвати тільки одним словом - популізм. "Вони не думають про те, що автомобільний імпорт на сьогодні дає друге місце після імпорту нафти і газу за надходженням до бюджету", - пояснює Назаренко.

Він також додає, що, дозволяючи на іноземних машинах їздити в Україні, не варто забувати про те, що автомобілі на литовських чи німецьких номерах транспортний збір, екологічний збір і страховку платять тій країні, в якій зареєстровані.

Директор з маркетингу Рено Україна Оксана Борейко відзначає, що з усіх законопроектів цей не найстрашніший. Оскільки він передбачає ввезення машини тільки на рік і якусь символічну плату за це. За її словами, це нікому не буде цікаво, адже через рік власники таких машин зобов'язані їх вивезти з країни назад в Європу. “І за яку суму цей автомобіль власник потім продасть? Він втратить набагато більше, ніж виграє і опиниться біля розбитого корита", - пояснює вона.

Плюс до всього, там же машини 2007 року випуску з екологічними нормами Євро-3 та Євро-4. А імпортувати з 2016 року ми можемо машини не нижче Євро-5. "Тобто законопроект суперечить сам собі", - каже Борейко.

Цей законопроект в теорії наситить Україну дешевими іномарками з еко-стандартами позавчорашнього дня, впевнений директор НІКО Авто Холдинг Ярослав Вовк. При цьому, великим питанням буде технічний стан таких авто і, як наслідок, питання безпеки. "Ввезення автомобілів старше 7 років не зможе вплинути на ринок нових машин", - прогнозує він.

Втім, оскільки депутати вже прийняли бюджет на 2017 рік і пішли на канікули, то вже наступного року цей закон, в разі прийняття, не запрацює. З точки зору бюджетного кодексу закон, який вносить зміни до бюджету, може запрацювати тільки з 1 січня 2018 року. До того часу набуде чинності новий екологічний стандарт Євро-6.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X