В Україні впало автовиробництво

14 вересня 2016, 20:47
За підсумками восьми місяців 2016 року виробники випустили на третину автомобілів менше, ніж роком раніше, повідомила асоціація Укравтопром

Всього з конвеєрів зійшло 2,8 тис. одиниць , проти 4,2 тис. в 2015 році. Легкових було випущено 2,2 тис. (-24%), комерційних– 483 од. (-52%), автобусів – 107 од. (-72%).

Найгірше йдуть справи на Запорізькому автомобільному заводі. Там за цей період випустили всього 4 автомобіля. А найкраще – у Єврокару, випуск зріс у два рази, до 2,2 тис.

Відео дня

На ЗАЗі коментарів не надали.

За словами керівника департаменту громадських зв'язків Єврокару Олени Чепіжко, зростання виробництва Skoda пояснюється оновленням лінійки і високим попитом на ці автомобілі серед українських споживачів.

Старший аналітик ІК АРТ Капітал Олексій Андрійченко пояснює успіх чеського бренду українського виробництва тим, що це більш сучасні, а не перероблені застарілі моделі, як на ЗАЗі. Крім того, це крупноковузлове складання, а це дозволяє швидше оновлювати модельний ряд. «Тому продажі продукції Єврокару слідують за імпортом. А реалізація іномарок в цьому році зростає», – каже Андрійченко. Зазначимо, що обсяг продажів автомобілів в Україні за останні 8 місяців зріс у півтора рази.


За підсумками продажів легкових автомобілів за вісім місяців 2016 року в Україні найкраще продалися: Toyota – 4,3 тис., Renault – 3,5 тис., Volkswagen – 3,3 тис, Skoda – 2,3 тис. і KIA - 2,2 тис.


Є ще одна причина для падіння виробництва. У минулому році автовиробники намагалися максимально збільшити випуск автомобілів, що відповідали екологічному стандарту Євро-4, так як з цього року стандарт підвищений до Євро-5, нагадує директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников. В цьому році такого стимулу у вітчизняного автопрому не було.

За словами Чепіжко подальші плани підприємства будуть залежати від того, як будуть рости продажі на авторинку. А вони за підсумком року виростуть приблизно на 30%, вважає Андрійченко.

«Продажі продукції Єврокару слідують за імпортом. А реалізація іномарок в цьому році зростає

«Втім, пік виробництва Skoda в Україні пройдено – у травні цього року з їх конвеєра зійшло 473 автомобіля. І до кінця року вони навряд чи перевищать результат у 400 одиниць – цьому завадить ввезення б/у автомобілів за зниженими ставками», – вважає Андрійченко.

Овсянніков очікує, що восени зменшення складських запасів призведе до певної активізації роботи автопрому. Але цього навряд чи вистачить, аби за підсумками року галузь не продемонструвала черговий антирекорд: з конвеєрів зійде не більше 5 тис. одиниць, прогнозують в Укравтопромі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X