В Україні впало автовиробництво

14 вересня 2016, 20:47
2760
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Оновлена Skoda української збірки на заводі Єврокар

За підсумками восьми місяців 2016 року виробники випустили на третину автомобілів менше, ніж роком раніше, повідомила асоціація Укравтопром

Всього з конвеєрів зійшло 2,8 тис. одиниць , проти 4,2 тис. в 2015 році. Легкових було випущено 2,2 тис. (-24%), комерційних– 483 од. (-52%), автобусів – 107 од. (-72%).

Найгірше йдуть справи на Запорізькому автомобільному заводі. Там за цей період випустили всього 4 автомобіля. А найкраще – у Єврокару, випуск зріс у два рази, до 2,2 тис.

На ЗАЗі коментарів не надали.

За словами керівника департаменту громадських зв'язків Єврокару Олени Чепіжко, зростання виробництва Skoda пояснюється оновленням лінійки і високим попитом на ці автомобілі серед українських споживачів.

Старший аналітик ІК АРТ Капітал Олексій Андрійченко пояснює успіх чеського бренду українського виробництва тим, що це більш сучасні, а не перероблені застарілі моделі, як на ЗАЗі. Крім того, це крупноковузлове складання, а це дозволяє швидше оновлювати модельний ряд. «Тому продажі продукції Єврокару слідують за імпортом. А реалізація іномарок в цьому році зростає», – каже Андрійченко. Зазначимо, що обсяг продажів автомобілів в Україні за останні 8 місяців зріс у півтора рази.


За підсумками продажів легкових автомобілів за вісім місяців 2016 року в Україні найкраще продалися: Toyota – 4,3 тис., Renault – 3,5 тис., Volkswagen – 3,3 тис, Skoda – 2,3 тис. і KIA - 2,2 тис.


Є ще одна причина для падіння виробництва. У минулому році автовиробники намагалися максимально збільшити випуск автомобілів, що відповідали екологічному стандарту Євро-4, так як з цього року стандарт підвищений до Євро-5, нагадує директор департаменту маркетингу та економічного аналізу асоціації Укравтопром Георгій Овсянников. В цьому році такого стимулу у вітчизняного автопрому не було.

За словами Чепіжко подальші плани підприємства будуть залежати від того, як будуть рости продажі на авторинку. А вони за підсумком року виростуть приблизно на 30%, вважає Андрійченко.

«Продажі продукції Єврокару слідують за імпортом. А реалізація іномарок в цьому році зростає

«Втім, пік виробництва Skoda в Україні пройдено – у травні цього року з їх конвеєра зійшло 473 автомобіля. І до кінця року вони навряд чи перевищать результат у 400 одиниць – цьому завадить ввезення б/у автомобілів за зниженими ставками», – вважає Андрійченко.

Овсянніков очікує, що восени зменшення складських запасів призведе до певної активізації роботи автопрому. Але цього навряд чи вистачить, аби за підсумками року галузь не продемонструвала черговий антирекорд: з конвеєрів зійде не більше 5 тис. одиниць, прогнозують в Укравтопромі.

Вибір редакції

Travel

Сьогодні, 21:30

article_img
Мальтійський орден. Як живе одна з найбільш незвичайних держав світу
Політика

Сьогодні, 12:33

article_img
Політолог намалював портрет типового виборця Володимира Зеленського
Політика

Сьогодні, 14:24

article_img
Прозорі стіни та молодь. НВ побувало у передвиборчому штабі Зеленського

Головне

Події

Вчора, 23:25

article_img
У Карпатах двоє туристів загинули від обмороження
Футбол

Сьогодні, 14:40

article_img
Українське місто стало претендентом на проведення Суперкубку УЄФА
Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського