Укрпошта опинилася на роздоріжжі

27 лютого 2017, 17:04
Від одного рядка в законі про поштовий зв’язок залежить доля одного з найбільших держпідприємств і багатьох тисяч робочих місць

Найбільший поштовий оператор, Укрпошта, розраховує на отримання дозволу займатися фінансовими послугами впродовж кількох місяців. Для цього потрібно доповнити закон про поштовий зв’язок лише одним рядком – дозволити підприємству відкривати поштові рахунки. Про це сьогодні заявив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Відео дня

Якщо впродовж півроку Укрпошта не отримає такої можливості, тоді доведеться скорочувати персонал і відділення, підкреслив Смілянський.

Зараз у компанії налічується 11,7 тис. постійних відділень і 73,2 тис. працівників. Керівник Укрпошти підкреслив, що майже за рік його роботи скорочення штату не було (75,8 тис. за підсумками 2015 року – частина персоналу вийшла на пенсію). Він зазначив, що більшість сільських підрозділів – збиткові. Фінансувати їх доводиться з інших, прибутковіших напрямків. Зокрема, за рахунок фінансових послуг, які за минулий рік забезпечили 46% доходу Укрпошти, що становив 4,4 млрд грн.

Смілянський одразу ж після свого призначення заявив про необхідність надати головному поштовому оператору країни право надавати фінпослуги. Він зазначив, що мова не йде про банківську ліцензію, адже Україна взяла зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом зменшувати вплив держави на фінансовий сектор. Укрпошта сподівається отримати право відкривати поштові рахунки. За словами керівника підприємства, у світі 42 оператори оперують 2 млрд таких рахунків.

Для чого це потрібно, Смілянський пояснив таким чином. У сільській місцевості відділення Укрпошти залишилися чи не єдиними "містками" до цивілізації. "Це ключ приблизно до 30% населення", - розповів він. Поштові рахунки дозволять фермерам розраховуватись за придбану техніку чи зерно. "Ми хочемо, щоби фермери, працюючи в умовах 19-го століття, видавали результат, як у 21-му", - пояснив очільник головного поштового оператора країни.

За підрахунками гендиректора Укрпошти, за рік використання поштових рахунків підприємство зменшить обіг готівки на 25-27 млрд грн.

У своїй нещодавно представленій стратегії розвитку Укрпошта оголосила про плани збільшити дохід до 2021 року до 13 млрд грн. Половину мали би забезпечити фінансові послуги. Якщо ж з якихось причин оператор не отримає законодавчого дозволу, то йому доведеться скорочувати і персонал, і кількість відділень. Згідно з законом, державне підприємство не може бути збитковим, підкреслив Смілянський.

Він оптимістично налаштований щодо потрібних Укрпошті законодавчих змін. "Ми ні в кого не забираємо гроші, і ні в кого їх не просимо", - навів головний, на його думку, аргумент Смілянський.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X