Українські олійники нарощують оберти

17 березня 2016, 18:21
1768
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українського рослинного масла стає все більше

Фото: likar.info

Експорт і виробництво рослинних олій в Україні стрімко зростає, повідомляють у галузевій асоціації Укроліяпром

Якщо зовнішні поставки соняшникової олії за вересень-лютий 2015/2016 маркетингового року збільшилися на 9%, то експорт ріпакової олії зріс на 45%, а соєвої – взагалі на 51%.

Зростання експорту соєвої і ріпакової олій пов'язаний із додатковою переробкою олійних культур, що стало наслідком запуску нових потужностей з переробки, вважає аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Наприклад, нові переробні підприємства відкрили МХП й Астарта.

В Укроліяпром також повідомляють про збільшення виробництва рослинних олій за вересень-лютий: соняшникової – на 4,7%, соєвої – на 16,8% і ріпакової – на 29,6%.

Раніше понад 50% сої, а також 95-98% ріпаку експортувалося, додає директор інформаційно-аналітичної компанії ПроАгро Микола Верницький. У цьому сезоні картина змінилася: переробка стала більш привабливою порівняно з експортом сировини. "З одного боку, цьому сприяє співвідношення світових цін на олію і внутрішніх цін на насіння. З іншого – у зв'язку з девальвацією, різниця між експортною і внутрішньою ціною зростає, а продукти з доданою вартістю вигідніше експортувати", – говорить він.

Експорт соняшникової олії збільшився слідом за зростанням урожаю цієї культури, пояснює Шпигоцька. Так, у 2015 році урожай соняшнику збільшився на 10%, порівняно з роком раніше.

Експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Віталій Кордиш додає, що через обмеженість внутрішнього ринку, практично вся вироблена продукція, крім незначного обсягу соняшникової олії, відправляється на експорт. У першу чергу це країни Азії та Африки, а також ЄС.

Запаси сировини швидко вичерпуються і вже з березня можна очікувати спаду, як переробки, так і експорту олійних, говорить Верницький. На його думку, сезон переробки ріпаку, швидше за все вже закінчено, так як збір культури відбувається у червні, а переробка – у липні-вересні, тобто до тих пір, поки на ринок не виходить соняшник і частково соя.

На його думку, основні обсяги сої також вже перероблені. Навряд чи варто очікувати зростання виробництва олії з цієї культури, як було на початку сезону. По соняшниковій олії багато чого буде залежати від кон'юнктури світових цін, так як запаси соняшнику все ще залишаються досить великими.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

LOL

Вчора, 14:21

article_img
НВ взяло участь в популярному флешмобі #10yearschallenge
Події

Вчора, 14:12

article_img
Усі подробиці справи ФБР проти Коломойського: чому американці працюють по українському олігарху
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину

Головне

Компанії/Ринки

Вчора, 10:32

article_img
Глава Нафтогазу: Росія може припинити транзит газу через Україну в 2020 році
Геополітика

Вчора, 21:47

article_img
Трамп доручив Коену збрехати Конгресу про будівництво Trump Tower в Москві - ЗМІ
Геополітика

Вчора, 13:32

article_img
Росія допустить німецьких і французьких фахівців до Керченської протоки