Українські мобільні оператори помірялись 3G-інтернетом

21 лютого 2017, 19:58
lifecell і Київстар похвалилися найшвидшим інтернетом, а Vodafone пояснив, де в нього найкраще покриття

lifecell сьогодні заявив, що в 2016 році він випереджав своїх конкурентів за показником середньої швидкості інтернет-доступу. Оператор послався на дослідження OOKLA, яка володіє сайтом speedtest.net і однойменним мобільним додатком.

Відео дня

Згідно методології OOKLA, компанія провела дослідження на основі замірів швидкості самих користувачів. За підсумками минулого року, в мережі lifecell середня швидкість закачування даних (download) складала 7,74 Мбіт/с, а відправки (upload) – 2,42 Мбіт/с. На другому місці Київстар (7,13/2,42 Мбіт/с), а у Vodafone Україна – 6,79/2,38 Мбіт/с.

Головний виконавчий директор lifecell Бурак Ерсой зазначив, що очолюваний ним оператор розгорнув "мережу найсучашнішої технології 3G+, яка забезпечує передачу даних одночасно трьома каналами". Як заявляв оператор, технологічний поріг швидкості (downlink) сягає 63 Мбіт/с. У Київстара та Vodafone Україна максимальна швидкість передачі даних – 42 Мбіт/с. Однак виміри OOKLA не показали значної переваги lifecell над конкурентами.

Київстар надав НВ Бізнес підсумки досліджень іншої компанії, польської RFBENCHMARK. За її даними, у четвертому кварталі 2016 року найшвидший 3G був саме у лідера ринку – 7,1/3,0 Мбіт/с. lifecell зайняв друге місце (6,9/2,7 Мбіт/с), а Vodafone Україна – третє (6,3/2,2 Мбіт/с).

Прес-служба Київстару зазначила, що подібні дослідження носять радше інформаційних характер. Такі тести залежать від методики, кількості користувачів, моделей смартфонів, територіального розподілу тощо.

У Vodafone Україна звернули увагу на те, що користувачі перевіряють швидкість 3G як на вулиці, так і всередині приміщень. А всередині споруд використовуються indoor-рішення, пропускна спроможність яких трохи нижча, ніж зовнішніх базових станцій. Якщо ж оператор не розгорнув "внутрішнього" покриття, то, природньо, замірювати його 3G-швидкість будуть лише на вулиці. А для Vodafone Україна, підкреслила його прес-служба, важлива якість покриття всюди. Цей показник співвідноситься з інвестиціями, зазначив оператор, які у Vodafone Україна були найбільшими серед всіх трьох операторів – понад 6 млрд грн. без урахування вартості ліцензії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X