Прийом проти лома. Рада підвищила мито на його експорт

22 квітня 2016, 07:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У четвер Верховна Рада прийняла закон, який підвищує експортне мито на брухт в три рази.

У пояснювальній записці до документа говориться, що його прийняття повинно зменшити дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку для того, щоб забезпечити металом потреби оборонної промисловості і відновити об'єкти інфраструктури. Документ пропонує тимчасово на три роки збільшити ввізне мито на брухт чорних металів з 10 євро за тонну, яка діє зараз, до 30 євро за тонну.

Відео дня

Заступник генерального директора з Арселорміттал Кривий Ріг Володимир Ткаченко відзначає, що заходи аналогічні прийнятим в Україні діють в більшості країн – виробників сталі.

"Мита це на відміну від квот не корупційний механізм ", -- розповідає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква. Крім того, за словами Сакви новий механізм призведе до зниження цін на металобрухт для виробників і зробить їх продукцію більш конкурентною.

"Металурги скаржаться на брак сировини", - додає голова правління ІК Eavex Capital Юрій Яковенко. За його словами, сировину краще не вивозити, а по можливості максимально його переробляти. "Якщо воно переробляється, то створюється додаткова вартість ", - говорить Яковенко. Для експортерів металобрухту - це проблема, але в цілому для металургів і для економіки, і це добре, впевнений Яковенко.

Українські металургійні заводи заявляють, що відчувають нестачу металобрухту. Так, наприклад, завод Інтерпайп Сталь простоював два місяці в 2015 році з причини відсутності брухту.

Дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в минулому році склав понад 850 тис тонн. Це 22% від потреби в майже 4 млн тонн. Експорт – став основною причиною дефіциту. За даними Державної фіскальної служби, в 2015 році експорт склав 1,2 млн тонн, це найбільший показник за останні 10 років.

За словами Ткаченка, навіть незважаючи на введення мита і скорочення експорту бізнес по заготівлі брухту все одно залишиться прибутковим

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X