На поромі в Грецію. Країни об'єднає поромна переправа

20 вересня 2016, 18:36
2472
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
На поромі в Грецію. Країни об'єднає поромна переправа - фото

Україна і Греція домовилися про поромне сполучення

Як повідомляє Адміністрація морських портів України, міністерство транспорту Греції та України домовилися про створення поромної переправи між країнами

Минулого тижня було укладено відповідну угоду між країнами. Наступний етап переговорів запланований на 2017 рік.

Учасники ринку позитивно оцінюють цю ідею. За словами в.о. директора Херсонського морського торговельного порту Андрія Соколова, грецька RoRo лінія (накатних вантажів: трейлерів, причепів, тягачів, автомобілів та іншого накатного обладнання) Neptunelines може бути запущена в порт Чорноморськ. “Поромну переправу створити не складно – інфраструктура є. Питання залишається в тому, що конкретно будуть перевозити", - пояснює Соколов.

Консультант Центру транспортних стратегій Андрій Ісаєв зазначає, що мова не може йти про залізничну поромну переправу, оскільки в України і Греції різна ширина колії. За його словами, найімовірніше, мова буде йти про автомобільний і пасажирський пороми.

Вартість такого порома буде більш конкурентною порівняно з витратами на дорогу суходолом, і попит на послуги буде, впевнений консультант ЦТС. "Мова йде про транзит вантажних автомобілів, які прямують через Україну в Грецію", - пояснює він. "У разі реалізації цього проекту Україна отримає додаткові портові збори, а стивідори вантажопотоки", - додає начальник прес-служби АМПУ Ігор Казакуца.

Сьогодні перспективним напрямком, по паромному сполученню, є порт Іллічівськ - порт Поті (Грузія). "Це частина транскаспійського коридору, до якого нещодавно приєдналася Україна", - зазначає Ісаєв.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 10:39

thumb img
Американський інвестор купує українського розробника онлайн-казино
Країни

Сьогодні, 16:04

thumb img
Відставка президента Казахстану: текст та відео звернення Назарбаєва до народу
Політика

Вчора, 23:03

thumb img
Порошенко пояснив, як планує повертати Крим