Крок до свободи. Як проходитиме валютна лібералізація — Перша Шпальта

18 вересня 2017, 20:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Це літо стало початком поступової фінансової лібералізації в країні. Нацбанк дозволив отримувати ліцензії на виведення капіталу в електронному вигляді, що зробило можливим покупку українцями акцій зарубіжних компаній

На черзі ще більша лібералізація. В кінці серпня до Верховної Ради надійшов новий законопроект Про регулювання ринків капіталу і валюти. Він відкриває ще більше можливостей у відношенні інвестування як для громадян України, так і для західних компаній, які прийшли в нашу країну.

Відео дня

На сьогодні, згідно з декретом, Нацбанк повинен видавати ліцензії. Після введення в дію цього закону регулятор відмінить ліцензії, і в Україні на першому етапі будуть діяти так звані ліміти. Наприклад, на сьогодні діють ліміти на інвестиції фізичних осіб – $50 тис. на рік.

"Цим повністю будуть займатись комерційні банки, вони будуть перевіряти документи. Нацбанк жодним чином не буде задіяний в цьому процесі. Ми також збираємось підняти так звані порогові значення по валютному контролю. Ми вважаємо, що невеликі транзакції не повинні проходити через валютний контроль", – розповідає Олег Чурій, заступник голови правління Нацбанку.

Новий закон більше розрахований на мирне життя, на нормальні умови існування банківської сфери. "Він не передбачає якихось обмежень. Всі обмеження, які життєво необхідні ринку в моменти кризи, будуть вводитися як тимчасові заходи", – уточнює Микита Мішаков, головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку.

Зараз ключовою проблемою для економічного зростання в Україні є нестача інвестицій загалом. Виснаженість української економіки протягом двох криз 2008-2009 і 2014-2015 років призвела до того, що власного капіталу майже немає. "Тому ми маємо створити всі умови для того, щоб як вхід, так і вихід іноземного капіталу був якомога простішим. Чому йдеться про вихід? Тому що зрозуміло, що жоден інвестор не погодиться входити до якоїсь країни, якщо у ній будуть обмеження на виведення капіталу. Це просто нечесно по відношенню до інвестора, і це чудово розуміють", – каже Гліб Вишлінський, голова Центру економічної стратегії.

Іван Компан, професор Київської школи економіки, переконаний, що лібералізація валютного ринку і можливість для українців вкладати свої гроші в західні розвинуті ринки капіталу – це надзвичайно великий крок вперед: "Це дуже важливий ступінь свободи, яку отримав український народ. Я думаю, що з точки зору фінансів це можна порівняти з наданням Україні безвізового режиму".

Також в програмі Перша Шпальта дивіться спеціальний репортаж про те, чому у бізнесу виникають проблеми з податковими накладними. Крім того, у програмі представлено дискусію про те, як Україні повернути вкрадені минулою владою гроші.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдько.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X