Як заробити мільйони на насінні

2 жовтня 2018, 08:30

Українець заробляв на торгівлі товарним зерном. Згодом зробив ставку на селекцію і відбір якісного насіння. Справа стрімко пішла вгору, і тепер поміж його замовників – великі міжнародні компанії  

Кожному фермерові відомо – рясний врожай починається з якісного насіння. Відомо про це і нашому герою – пану Ігорю Коломійцю, власникові насіннєвого виробництва Новагрос. Будучи агрономом за освітою, він починав власний трудовий шлях зовсім не з аграрної галузі, а заробив перші гроші на торгівлі нафтопродуктами.

Відео дня

Із чого все починалося

В агропромисловому комплексі бізнесмен опинився пізніше і зовсім випадково. Колишнє агровиробництво збанкрутувало. І саме нафтова компанія Коломійця отримала право розпоряджатися його долею. Таким чином Ігор із агронома за освітою став агрономом за покликанням. І працює тут уже 15 років.

Господарство обробляє доволі чималенько – зо дві тисячі гектарів. «Відчуваючи себе людиною міською, так би мовити, людиною з асфальту, коли щодень приходиш на поле, ти спостерігаєш, як ростуть рослини, це тебе просто надихає. Ти вже по-іншому починаєш жити», – зізнається фермер.

У цьому господарстві вирощують насіння кукурудзи, пшениці, ячменю, сої та соняшника. З часом тут перейнялися і виробництвом насіннєвого матеріалу. Від пшениці до соняшника. На посіви було виділено понад тисячу гектарів, і зрештою компанія має рясні врожаї і гарних клієнтів. «Ми надаємо послуги з виробництва та вирощування насіннєвого матеріалу компанії Syngenta, Pioneer та іншим. Також вирощуємо насіння пшениці для відомих європейських компаній», – зазначив Коломієць.

Ідеальне насіння

У господарстві постійно досліджують насіння у спеціальній лабораторії безпосередньо на підприємстві, починаючи з визначення різних домішок і закінчуючи перевірками зерна на різні хвороби. «Насіння має бути ідеальним, здоровим і чистим, аби потім воно давало добрий врожай», – наголошує Владислав Шкула, технолог підприємства.

Щоб отримати придатний для посіву матеріал, треба насамперед провести певний цикл очищення й калібрування насіння. Без цієї процедури отримати належну якість майже неможливо.

Насіння відбирається тут пофракційно. «Тут кожна насінинка на рахунку. Строкатості в нас немає, всі посіви вирівняні», – пояснює Анатолій Кирильченко, агроном компанії. Все точнісінько як у Європі. Насіння навіть забарвлюють – щоб агрономам на полі було легше орієнтуватися поміж посівних рядів.

Що далі

Безумовно, якісне насіння потребує лише найякіснішої техніки. Саме тому вже готується запуск нової калібрувальної лінії турецького виробництва. З цією технологією тут мають намір збільшити й оборот виробництва, і прибуток.

2017 року оборот компанії сягнув 80 млн грн. «Майже 70% фінансових надходжень – це кошти від продажу насіннєвого матеріалу», – резюмує Коломієць. Але господар підприємства радить невеликим фермам наразі відмовитися від виробництва власного насіння, бо це не завжди ефективно.

Показати ще новини
Радіо NV
X