Бориспіль на зльоті

26 жовтня 2016, 11:22
Міжнародний аеропорт Бориспіль за дев'ять місяців 2016 року збільшив чистий прибуток в 2,2 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – до 1 млрд грн

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з фінансовим звітом державного підприємства в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, чистий дохід аеропорту за січень-вересень виріс на 30% - до 2,45 млрд грн.

Відео дня

Це абсолютно логічний розвиток подій, так як у аеропорту в півтора рази за звітний період зріс транзитний пасажиропотік, розповідає в. о. голови аеропорту Бориспіль Євген Дихне. За його словами, транзитний пасажиропотік - це практично чистий прибуток підприємства. “Так як наші постійні витрати залишаються незмінними, а ми отримуємо додаткові доходи від транзитного пасажиропотоку. При цьому ми не витрачаємо додатково ресурсів на персонал", - констатує Дихне.

Позитивним фактором є зростання пасажиропотоку, який позитивно позначається на результатах прибутку аеропортів країни, зокрема аеропорту Бориспіль, пояснює директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк. З ним погоджується експерт авіаринку Сергій Хижняк та додає, що важливу роль зіграв і той фактор, що витрати аеропорту рахуються в гривнях, а його доходи безпосередньо прив'язані до долара. І практично за останні три роки через девальвацію гривні курс долара зростає і відповідно зростає дохідна частина аеропорту.

Втім, існує й інше пояснення успіху підприємства. Партнер юридичної фірми Анте (з питань авіації) Андрій Гук не бачить нічого дивного в цих показниках. "Просто знову йде конкурс на посаду керівника аеропорту, от і росте раптово прибуток поточного виконуючого обов'язки керівника підприємства", - говорить він.

Хижняк також додає, що такі цифри говорять про те, що аеропорту необхідно переглянути аеропортові збори або знизити їх. "У нас завжди, коли говорять про зміну аеропортових зборів, то мають на увазі їх збільшення", - каже він.

Насправді аеропортові збори повинні фінансувати не прибуток аеропорту, а витрати на інфраструктуру з будівництва та утримання. “А якщо ми бачимо, що аеропорт збирає все більше і більше грошей, а до цього ще й пасажиропотік зростає, то зараз треба перерахувати ці збори і знизити їх, щоб пасажири не платили зайвого. "Якщо навіть це буде пару доларів, ніхто з нас не відмовиться від цього", - констатує експерт.

Раніше повідомлялося, що за дев'ять місяців поточного року аеропорт також збільшив виробничі показники. За цей період він обслужив майже 6,5 млн пасажирів (на 16% більше, ніж за аналогічний період 2015 року). За підсумками 2016 року аеропорт планує обслужити близько 8,3 млн пасажирів.

В. о. голови аеропорту зазначає, що при відсутності курсових коливань держпідприємство планує вийти за підсумками року на чистий прибуток в обсязі 1,2 млрд грн. Тоді, як раніше аеропорт розраховував заробити у поточному році близько 1 млрд грн.

За результатами третього кварталу підприємство заплатить близько 750 млн грн в бюджет дивідендів, розповідає Дихне. За його словами, решта грошей підуть на заплановані інфраструктурні проекти, які дадуть можливість аеропорту розвиватися в бік хабової моделі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

"У 2017 році буде змінена транзитна зона: буде добудовано 700 кв м, з'являться додаткові виходи до автобусів на пероні, для забезпечення пасажиропотоку", – ділитися планами Дихне. Крім цього, відкладаються гроші на сортувальну лінію багажу. За його словами, у наступному році продовжиться робота над такими інфраструктурними проектами, як розвиток терміналу D, а також буде добудований багатоповерховий паркінг перед аеропортом.

Цей прибуток можна в черговий раз витрачати на новий термінал або щось ще побудувати, а можна подивитися, як структурувати і направити на програму розвитку малопривабливих напрямків для авіакомпаній, але затребуваних для пасажирів, вважає Хижняк.

Нагадаємо, аеропорт Бориспіль забезпечує близько 68% пасажирських авіаперевезень України і є єдиним аеропортом країни, в якому обслуговуються далекомагістральні рейси. Сьогодні з аеропорту близько 50 авіакомпаній здійснюють перевезення більш ніж на 100 маршрутах по всьому світу.

Показати ще новини
Радіо NV
X