Життя з гарантією

10 липня 2017, 13:13
Спецпроект

Страхування життя в нашій країні все ще користується недостатнім попитом. Поліси накопичувального страхування в Україні має лише близько 3-4% населення

Для порівняння, у багатьох країнах Західної Європи рівень проникнення страхування життя досягає 90-95%. Іншими словами, для будь-якого європейця наявність накопичувального поліса є обов'язковою умовою фінансової стабільності і спокою.

Відео дня

В Україні ж невисока довіра до лайфового страхування пов'язано не тільки з кризовими явищами в економіці і падінням рівня доходів громадян. Страхування життя оточене численними помилками. Вони часто і служать чинниками, які призводять до відмови від придбання поліса.

Найпопулярніший міф - це нестійкість і ненадійність компаній зі страхування життя, і відсутність будь-яких гарантій повернення заощаджень. Саме тому в очах багатьох українців банк виглядає кращим варіантом збереження грошей. Але статистика говорить якраз про зворотне. Протягом 2014-2017 років кількість «здорових» комерційних банків в Україні скоротилося більш ніж в 2 рази. За цей період розорилося понад 100 фінансових установ. Від найдрібніших до великих, де зберігалися депозити населення на мільярди гривень. І багато хто з цих вкладів Фондом гарантування, на жаль, не покриваються.

При цьому жодного факту банкрутства компаній зі страхування життя не зафіксовано. Це пов'язано з тим, що страховики працюють в жорстко регульованих законодавством умовах і знаходяться під невсипущим наглядом Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.

При цьому страхові компанії можуть розміщувати резерви в обмеженому переліку активів.

Наприклад, «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя» сповідує гранично консервативну політику інвестування, і зберігає резерви в державних банках, державних цінних паперах, в нерухомості і дорогоцінних металах. Завдяки такому підходу компанія володіє запасом платоспроможності, який перевищує 400%. Тобто, навіть якщо допустити, що всі клієнти компанії одночасно звернуться за виплатами, вона повністю задовольнить їхні вимоги.

Також слід враховувати, що найбільші гравці ринку страхування життя в Україні належать міжнародним фінансовим і страховим групам з максимально високим рівнем надійності. Так, австрійський концерн GRAWE, дочірня компанія якого є «ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя», має 190 річну історію роботи. Тому, можна з упевненістю сказати, що GRAWE - один з найстаріших у світі страхових концернів, який десятиліттями присутній на ринках багатьох країн і залишати їх не планує.

Ще одна помилка - дорожнеча накопичувального страхування. Мовляв, для того, щоб накопичити пристойну суму, необхідно щороку витрачати на «поповнення» поліса левову частку доходу сім'ї. Але в реальності все інакше. Наприклад, якщо застрахований клієнт за програмою «Граве Класик» буде протягом 20 років щорічно здійснювати внески в розмірі всього лише 5 тис. Грн., До кінця терміну дії договору він отримає виплату в розмірі понад 228 465 тис. Грн.

Не менш поширена практика - порівнювати накопичувальний поліс з банківським депозитом. Тільки ось який банк забезпечить не тільки прибутковість вище інфляції, яку генерує компанія зі страхування життя у вигляді щорічно нараховується інвестдоходу (бонусів), але і дасть захист життя і здоров'я клієнта, в тому числі і від критичних захворювань. Наприклад, як в програмах «Граве Медик» і «Граве Підтримка».

До того ж варто згадати і про гнучкість накопичувального страхування. Страхувальник при укладенні договору мають право вибрати ту валюту, в якій йому найбільш вигідно робити накопичення (гривню або долар). Якщо ж клієнт відчуває фінансові труднощі, він має право на час призупинити дію поліса. При цьому страховий захист, що дуже важливо, буде продовжувати діяти.

Ну і, безумовно, величезну користь накопичувальне страхування може принести тим українцям, які мають намір самостійно забезпечити собі гідну старість, не розраховуючи на державну пенсію. Купівля поліса пенсійного страхування за програмою «Пенсійний опціон» забезпечить примноження заощаджень, захист капіталу, право успадкування, а також виплати у вигляді пенсії на певний термін (10, 15 або 20 років) або у формі довічного ануїтету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X