Російська компанія відмовилася від контракту з Южмашем на виробництво 12 ракет-носіїв

25 березня 2019, 15:08

У російській компанії S7 Space підтвердили, що збираються відмовитися від контракту на виробництво на українському Південмаші 12 ракет-носіїв Зеніт для пусків з плавучого космодрому Морський старт.

"Збираємося", - сказала співвласник групи S7 Space Наталія Фільова в коментарі РІА Новини.

Вона не уточнила, коли саме контракт буде розірваний.

Агентство повідомляло 21 березня з посиланням на джерело, що виробництво ракет заморозять в квітні. Ще одне джерело сказало РІА Новини, що S7 Space вже заплатила Південмашу частину суми за виробництво ракет - близько $30 млн. У S7 тоді заявили, що контракт діє.

Відео дня

У Південмаші підкреслили 21 березня, що не отримували від замовника повідомлень про намір розірвати контракт.

"Підприємство має укладений навесні 2017 року контракт на виробництво дванадцяти ракет-носіїв Зеніт. Замовник - зареєстрована в США компанія S7 Sea Launch Limited. В даний час на Південмаші розміщено замовлення на виготовлення перших трьох ракет-носіїв Зеніт, за якими від замовника отримано часткове фінансування. Роботи виконуються у відповідності з узгодженим сторонами планом-графіком", - говорилося в повідомленні.

Компанія S7 Sea Launch Limited (входить до групи S7, яка володіє плавучим космодромом Морський старт) і Південмаш уклали контракт в квітні 2017 року. Цей космодром був законсервований з 2014 року, оскільки через погіршення російсько-українських відносин припинилися поставки російських двигунів РД-171 виробництва Енергомаш. Їх використовували в єдиній ракеті, адаптованій під пуски з плавучого космодрому, - носії сімейства Зеніт, що виготовляється на Південмаші. Пуски планувалося відновити в грудні 2019 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X