Xiaomi подала в суд на Пентагон і Мінфін США через включення компанії в чорний список

1 лютого 2021, 11:26

Китайська компанія Xiaomi намагається через суд оскаржити своє включення в «чорний список» компаній, пов’язаних з військовою галуззю КНР.

Китайський виробник смартфонів Xiaomi подав позов проти Мінфіну і міністерства оборони США, щоб домогтися виключення з чорного списку компаній, пов'язаних з військовими Китаю, пише CNBC .

Відео дня

У Xiaomi стверджують, що включення компанії в чорний список є неконституційним, оскільки позбавляє її «свободи і права власності» без належної правової процедури.

Також китайський виробник смартфонів і іншої техніки заявив, що заборона на покупку акцій інвесторами завдасть бізнесу «непоправної шкоди». Також в компанії заявили, що накладені в зв'язку з санкціями обмеження «зашкодять здатності компанії вести, розвивати і фінансувати свій бізнес, продавати продукти, підтримувати і розвивати ділові відносини, а також наймати і утримувати співробітників».

У Xiaomi заперечують зв'язок з військової галуззю КНР і стверджують, що Xiaomi не належить китайському уряду або збройним силам і не контролюється ними.

Нагадаємо, що в середині січня США ввели санкції проти Xiaomi і ще восьми китайських компаній. Крім виробника смартфонів під американські санкції також потрапив китайський конкурент Boeing і Airbus - авіабудівна компанія COMAC.

Xiaomi не перша китайська технокомпанія, яка потрапила до списку санкцій США. У травні 2019 року США включили Huawei до списку санкцій Міністерства торгівлі, обмеживши постачальників від продажу американських товарів і технологій китайської компанії. 14 травня 2020 го США продовжили санкції проти Huawei ще на рік. У липні 2020 року США оголосили Huawei загрозою національній безпеці.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X