Volvo оголосила про плани з виходу на IPO. Прогнозна оцінка — $25 млрд

4 жовтня 2021, 15:36

Шведська Volvo офіційно оголосила про свої плани щодо виходу на IPO в Стокгольмі. Очікується, що оцінка компанії після виходу на біржу складе близько $25 млрд.

Шведська компанія з виробництва автомобілів Volvo офіційно оголосила про плани щодо виходу на IPO, передає The Wall Street Journal.

Відзначається, що Volvo, яка належить китайській Zhejiang Geely Holding, проведе первинне публічне розміщення акцій в Стокгольмі. За словами співрозмовників видання, компанія може бути оцінена в $25 млрд.

Відео дня

Повідомляється, що китайська Geely також продасть невизначену кількість своїх акцій.

Залучені в ході IPO кошти підуть на фінансування зусиль Volvo щодо повного переходу на виробництво електрокарів. Також компанія буде інвестувати в поставки акумуляторних батарей в Європі, США і Китаї і в власне виробництво електродвигунів.

Як зазначає видання, на сьогодні Volvo прибуткова компанія у якій є план розвитку електричних моделей, випереджаюче деяких конкурентів.

При оцінці в $25 млрд капіталізація Volvo обжене Renault, яка оцінюється трохи більше ніж в $10 мільярдів. При цьому, Volvo продає помітно менше авто, ніж їх європейський конкурент.

Водночас шведської компанії поки далеко за вартістю до лідера серед виробників електрокарів - компанії Tesla, яка оцінюється в $767,5 млрд.

Нагадаємо, що за підсумками третього кварталу Tesla відзвітувала про рекордне зростання поставок - на 73% в порівнянні з минулим роком.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X