В Україні суттєво подорожчала реклама

24 жовтня 2018, 09:37

Вартість телереклами зросла на 30% в річному еквіваленті, а вартість зовнішньої - на 40-50%, в інтернеті - на 35%.

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили гравці і учасники рекламного ринку.

За словами провідного менеджера маркетингових комунікацій департаменту комерції та маркетингу МХП Сергія Кості, ціни на телерекламу в річному еквіваленті зросли на 35%, на зовнішню рекламу - на 30-40%. При цьому ціни на рекламу в інтернеті виросли не більше ніж на 35%.

Відео дня

"Ми йдемо від класичних інструментів. Будемо шукати альтернативні рішення для ефективного використання медіабюджету без втрати контакту зі споживачем", - наголосив він.

У свою чергу комерційний директор медіагрупи 1+1 медіа Валерій Варениця зазначив, група наразі не оголосила ціни на рекламу на 2019 рік, хоча в минулі роки в цей час умови вже озвучувалися.

"Для себе ми допускаємо інфляцію 25-40%, залежно від рекламодавця. Що стосується ціни на рекламу, то підвищення очевидно. Аргументом для цього є нинішній попит - солд-аут слотів холдингу у нас вже п'ятий місяць близько 100%", - наголосив він.

Як повідомили у прес-службі провайдера Воля, очікування щодо інфляції ринку ТВ-реклами загалом вище індексу інфляції цього року, проте точної цифри не заявлено.

"За нашими даними, ціни на ТБ-рекламу цьогоріч зросли на 30% у середньому на ринку. Крім цього, на цінову політику майданчиків впливає співвідношення попиту-пропозиції. Наприклад, традиційно в період з вересня і до кінця року попит перевищує пропозицію, що також значно впливає на вартість", - заявив в.о. генерального директора AB InBev Efes в Україні Денис Хренов.

Окрім зростання цін на телерекламу він також відзначає стійку тенденцію зростання вартості зовнішньої реклами - на 45-50% поточного року, переважно за рахунок скорочення рекламної площі в містах після затвердження міськими радами концепції розвитку зовнішньої реклами.

В інтернет-рекламі, за даними Efes, інфляція в середньому досягає 50% для відео форматів і 25% - для інших форматів.

Нагадаємо, що ринок медійної інтернет-реклами в Україні за січень-червень 2018 року становив 1,1 млрд грн, що на 32% перевищує показник за аналогічний період 2017 року, частка прямих продажів на ринку медійної інтернет-реклами за цей період склала 56,1%.

Показати ще новини
Радіо NV
X