В крупному телеком-операторі Датагруп змінився власник

6 вересня 2016, 19:17
2018
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Horizon Capital розраховує розвинути Датагруп і в подальшому вигідно продати

Інвесткомпанія Horizon Capital змінила свій статус і з мінорітарного акціонера стала мажоритарним

Horizon Capital збільшила свою частку власності у компанії Датагруп до 70%. Про це сьогодні повідомила прес-служба інвестиційної компанії, не розкриваючи інших подробиць цієї угоди.

Засновниця та головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна заявила, що очолювана нею компанія очікує зростання капіталізації Датагруп упродовж наступних двох-трьох років. "Ми будемо запускати нові інноваційні рішення протягом наступних трьох-шести місяців", - пообіцяла вона. Кошарна ухилилась від уточнень, які це будуть послуги, пояснивши свою відмову високою конкуренцією на ринку.

Horizon Capital наголосив, що Датагруп займає лідерські позиції на двох ключових ринках – передачі даних для корпоративних користувачів та супутниковому. За попередніми даними за другий квартал 2016 року дослідників із Experts & Consulting, на ринку передачі даних для корпоративних клієнтів Датагруп зайняла перше місце з ринковою часткою 33,4%. На ринку супутникового зв’язку – теж перше місце з левовою часткою ринку (91%).

Керівник одного із найбільших гравців ринку – Vega (другий після Укртелекому телефонний оператор і один із найбільших інтернет-провайдерів країни – НВ Бізнес) – схвально відгукнувся про угоду між Horizon Capital та Датагруп. "Це позитивний сигнал для нашого ринку", - заявив генеральний директор Vega Мурат Чинар, - "Це означає, що повертається інтерес іноземних інвесторів до українського телекому". На його думку, в подальшому на вітчизняний ринок зв’язку можуть прийти нові гравці з міжнародним досвідом, що прискорить запровадження інновацій в Україні.

Один із експертів на умовах анонімності заявив НВ Бізнес, що Horizon Capital не зможе вивести свої гроші з Датагруп, поки триватиме війна на сході країни. З тієї ж причини він висловив сумнів, що оператор зможе залучити якісь значні інвестиції в свій розвиток. На його думку, завдяки цій угоді колишній власник компанії – Олександр Кардаков – зміг "вийти з-під удару" кредиторів. За його словами, Датагруп накопичила великі борги.

Сам Кардаков не погодився з такою оцінкою. В розмові з НВ Бізнес він підкреслив, що співвідношення боргів і EBITDA у компанії "дуже нормальне". Рішення продати свою частку у Датагруп він пояснив наступним чином: "Мені зробили вигідну пропозицію і я її прийняв". Подальші плани Кардаков розкривати відмовився, зазначивши, що залишився акціонером Датагруп і чекатиме від оператора ефективної роботи.

Генеральний директор Тріолану (входить у Топ-10 найбільших інтернет-провайдерів України – НВ Бізнес) Вадим Сидоренко вважає, що Horizon Capital збільшенням своєї частки у Датагруп готується до того, щоби вивести свої інвестиції з цієї компанії. Рано чи пізно, новий власник піде на цей крок або ж йому доведеться попрощатися зі своїми грошима, переконаний Сидоренко.

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Політика

Вчора, 08:06

article_img
Справжнє обличчя містера Зе. Погляди, зв'язки та наміри Володимира Зеленського

Головне

Фінанси

Вчора, 12:49

article_img
З 7 лютого оформлено 285 валютних е-лімітів для виведення коштів за кордон
Погляди

Вчора, 22:40

article_img
22 лютого: Поява нової раси "надлюдей"
Країни

Сьогодні, 00:27

article_img
У кордонів Венесуели пройшов благодійний концерт