В крупному телеком-операторі Датагруп змінився власник

6 вересня 2016, 19:17
Інвесткомпанія Horizon Capital змінила свій статус і з мінорітарного акціонера стала мажоритарним

Horizon Capital збільшила свою частку власності у компанії Датагруп до 70%. Про це сьогодні повідомила прес-служба інвестиційної компанії, не розкриваючи інших подробиць цієї угоди.

Відео дня

Засновниця та головний виконавчий директор Horizon Capital Олена Кошарна заявила, що очолювана нею компанія очікує зростання капіталізації Датагруп упродовж наступних двох-трьох років. "Ми будемо запускати нові інноваційні рішення протягом наступних трьох-шести місяців", - пообіцяла вона. Кошарна ухилилась від уточнень, які це будуть послуги, пояснивши свою відмову високою конкуренцією на ринку.

Horizon Capital наголосив, що Датагруп займає лідерські позиції на двох ключових ринках – передачі даних для корпоративних користувачів та супутниковому. За попередніми даними за другий квартал 2016 року дослідників із Experts & Consulting, на ринку передачі даних для корпоративних клієнтів Датагруп зайняла перше місце з ринковою часткою 33,4%. На ринку супутникового зв’язку – теж перше місце з левовою часткою ринку (91%).

Керівник одного із найбільших гравців ринку – Vega (другий після Укртелекому телефонний оператор і один із найбільших інтернет-провайдерів країни – НВ Бізнес) – схвально відгукнувся про угоду між Horizon Capital та Датагруп. "Це позитивний сигнал для нашого ринку", - заявив генеральний директор Vega Мурат Чинар, - "Це означає, що повертається інтерес іноземних інвесторів до українського телекому". На його думку, в подальшому на вітчизняний ринок зв’язку можуть прийти нові гравці з міжнародним досвідом, що прискорить запровадження інновацій в Україні.

Один із експертів на умовах анонімності заявив НВ Бізнес, що Horizon Capital не зможе вивести свої гроші з Датагруп, поки триватиме війна на сході країни. З тієї ж причини він висловив сумнів, що оператор зможе залучити якісь значні інвестиції в свій розвиток. На його думку, завдяки цій угоді колишній власник компанії – Олександр Кардаков – зміг "вийти з-під удару" кредиторів. За його словами, Датагруп накопичила великі борги.

Сам Кардаков не погодився з такою оцінкою. В розмові з НВ Бізнес він підкреслив, що співвідношення боргів і EBITDA у компанії "дуже нормальне". Рішення продати свою частку у Датагруп він пояснив наступним чином: "Мені зробили вигідну пропозицію і я її прийняв". Подальші плани Кардаков розкривати відмовився, зазначивши, що залишився акціонером Датагруп і чекатиме від оператора ефективної роботи.

Генеральний директор Тріолану (входить у Топ-10 найбільших інтернет-провайдерів України – НВ Бізнес) Вадим Сидоренко вважає, що Horizon Capital збільшенням своєї частки у Датагруп готується до того, щоби вивести свої інвестиції з цієї компанії. Рано чи пізно, новий власник піде на цей крок або ж йому доведеться попрощатися зі своїми грошима, переконаний Сидоренко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X