$120 тис. збитків на рейсі. Мінінфраструктури шукає механізм підтримки для авіакомпаній, які вимушені облітати Росію

12 травня 2019, 18:19

Міністерство інфраструктури шукає механізм держпідтримки українських авіакомпаній, які вимушені облітати територію Росії іншими шляхами при здійсненні рейсів на східних напрямках.

 Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю Інтерфакс-Україна

 "Тут проблема не тільки в позиції України, а й в міжнародній позиції. Якщо це рішення і цей механізм буде введений, він має бути недискримінаційним", - сказав Омелян.

Відео дня

 За його словами, українські авіакомпанії під час польотів на схід перебувають в більш невигідній позиції, ніж іноземні, оскільки є додаткова витрата часу та пального.  

Так, гендиректор аеропорту Бориспіль Павло Рябікін зазначав, що на маршруті Київ - Пекін - Київ літак, котрий облітає територію Росії, витрачає в середньому на чотири години більше, ніж аналогічний літак, який не має обмежень з обльоту.

Це призводить до 120 тис. доларів додаткових витрат на кожному рейсі. І, на його думку, тут мають бути передбачені якісь механізми компенсації від держави.

"Це могли б бути пільги за ставками або прямі субсидії", - вважає гендиректор Борисполя. На його думку, такі механізми в світі вже існують.

Показати ще новини
Радіо НВ
X