Укрнафта просить Генпрокуратуру покарати НАБУ за обшуки – документ

4 серпня 2017, 13:01
Співробітники найбільшого нафтодобувача - компанії Укрнафта звернулися до Генеральної прокуратури України і розповіли про факти терору і порушення базових прав громадян під час проведеного детективами НАБУ обшуку в офісі компанії

Про це компанія повідомила на своїй facebook-сторінці.

"Необхідність захисту прав і законних інтересів працівників ПАТ Укрнафта обумовлена не тільки необхідністю притягнення винних осіб до відповідальності, а й попередження на майбутнє протиправної поведінки працівників НАБУ. Вважаємо, що допущені під час обшуку 26-27 липня в ПАТ Укрнафта порушення гарантованих Конституцією України прав і основоположних свобод дискредитують діяльність НАБУ, а також повністю нівелюють мету створення цього правоохоронного органу", - йдеться в зверненні.

Відео дня

Співробітники компанії повідомляють, що в ході проведеного майже добу обшуку співробітники виявилися фактично замкненими в офісних приміщеннях. У них були відібрані особисті речі та мобільні телефони. При цьому, зміст телефонів співробітників, які не фігурують в кримінальному провадженні, було незаконно обшукано і скопійовано детективами НАБУ.

Співробітникам Укрнафти було заборонено вільно переміщатися, їм обмежили доступ до води і їжі. При цьому, з боку детективів НАБУ звучали прямі погрози на адресу працівників, що відмовлялися брати участь у допитах без участі адвокатів, а також тих, хто цікавився, на якій підставі проводиться обшук їх особистих речей та вилучення інформації з особистих телефонів.

Відзначається також, що затримання і обшук співробітників проводилися не тільки в робочий, а й в нічний час з порушенням норм КПК України.

У компанії підкреслили, що таким чином були порушені їх права: право на повагу до честі і гідності громадян, право на свободу та особисту недоторканність, право на таємницю особистого життя, телефонних розмов і кореспонденції.

Співробітники компанії просять ГПУ провести перевірку і дати оцінку діям детективів НАБУ, а також за результатами перевірки притягнути винних в порушеннях до відповідальності.

Нагадаємо, що 26 червня НАБУ проводило обшуки в головному офісі Укрнафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X