У Кремлі заявили про готовність обговорювати збереження транзиту газу через Україну
Росія не проти збереження газового транзиту через Україну і готова до консультацій з Києвом з цього питання.
Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає Інтерфакс-Україна.
"Президент Путін вже говорив, і про це говорило керівництво Газпрому, і керівництво міністерства енергетики, що ми не проти того, щоб зберігся певний обсяг транзиту через Україну. Головне, щоб це було економічно обґрунтовано, а не політично нав'язано. І ми до таких консультацій з українською стороною готові ", - зазначив Лавров.
При цьому Лавров заявив про важливість проекту Північний потік-2, в тому числі для Європи.
"Але в тому, що Північний потік-2 необхідний, ніяких сумнівів немає. Це економічно абсолютно виправданий і вигідний для Європи проект", - підкреслив він.
Крім того, Лавров нагадав, що протяжність труби Північного потоку-2 буде майже в два рази коротша, ніж "труба, яка зараз доходить до Німеччини" через Україну, і вартість транзиту буде десь в півтора рази дешевше.
Раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів .
Відзначимо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше. Крім того, з 1 по 5 травня 2018 року Росія різко скоротила транзит газу через Україну.
Нагадаємо, що 2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.
Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.
Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.