Tikkurila продала завод в Україні

24 червня 2016, 13:55
Один з найбільших світових виробників лакофарбової продукції компанія Tikkurila продала завод в Україні та дистриб'юторський підрозділ у Білорусі за 6,8 млн євро, повідомляє Ліга.net

Підприємство викупила естонська компанія FarbaHouse, кінцевими бенефіціарами якого є топ-менеджери української підприємства: гендиректор Мауно Нурм і комерційний директор компанії Ігор Женевський.

Відео дня

"Велика частина суми пішла на придбання українського бізнесу", – повідомив Мауно Нурм.

Генеральний директор Tikkurila Екки Ярвінен не відповів на запит видання, в якому вони дізнавалися чому виробник прийняв рішення про продаж.

Фінська компанія придбала виробничі активи в Україні восени 2004 року. Тоді в її власність перейшло найбільше підприємство з виробництва лакофарбової продукції в Україні – завод Фарби Колорит (Київська область).

Відомо, що виручка українського і білоруського підрозділів в минулому році становила 12 млн євро.

"Можливо, утримання українського підприємства стало економічно необґрунтованим через проблеми на українському ринку", – припускає генеральний директор компанії Лакма Валерій Молчанов.

За його даними, продаж лакофарбової продукції падають другий рік поспіль, а в минулому році обсяг реалізації в натуральному вираженні скоротився в середньому на 50% порівняно з 2014 роком.

Причиною таких змін вважають різке подорожчання продукції за останній рік в середньому на 40-45%. Найдешевша фарба коштує приблизно 50 грн за кг.

Гендиректор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа вважає, що рішення Tikkurila нормальною практикою, коли завод продають своєму менджменту.

"Ймовірно, це були єдині покупці на актив", – припускає він.

На думку Мазепи, у менеджменту є непогані шанси зробити роботу підприємства більш прибутковою. Так як тепер рішення можна приймати швидше без тривалого процесу узгодження з материнським офісом компанії.

Український завод випускає продукцію під торговою маркою Колорит, фарби під брендом Tikkurila в Україну як і раніше завозилися в країну із закордону.

За словами Мауно Нурма, підприємство буде випускати ту продукцію, що і раніше.

"Ми працюємо над розширенням існуючої лінійки, яка буде представлена у всіх цінових сегментах", – розповідає Нурм.

Показати ще новини
Радіо NV
X