Суд заарештував ТРЦ Караван через кредит російського банку

17 лютого 2017, 12:17
Голосіївський районний суд Києва наклав арешт на нерухоме майно торгово-розважального центру Караван у Києві, який належить ПрАТ Лекс Холдинг, кінцевим бенефіціаром якого є бізнесмен Олександр Ярославський

Про це йдеться у ухвалі райсуду Києва від 14 лютого, передають Українські новини.

Крім ТРЦ заарештовано також торгово-офісну будівлю площею 10,5 тис. кв. м за тією ж адресою.

Відео дня

Арешт накладений за клопотанням слідчих Національної поліції в Києві в межах кримінального провадження щодо завдання збитків ВТБ Банку.

Досудове розслідування було відкрите 10 лютого цього року.

У березні 2013 року ВТБ Банк та ПрАТ Лекс Холдинг уклали кредитний договір про надання кредитної лінії на $75,81 млн. Кінцевий термін повернення заборгованості за кредитом не пізніше 15 серпня 2016 року.

На думку слідства, ПрАТ Лекс Холдинг не мало наміру погашати кредит, а лише для створення уявлення про намір виконати взяті на себе зобов'язання вчинило кілька платежів для погашення заборгованості на загальну суму $1,913 млн, при цьому останній платіж був здійснений 24 лютого 2016.

Поліція вважає, що, не бажаючи повертати ВТБ Банку взятий кредит, ПрАТ Лекс Холдинг сформував фіктивну заборгованість перед ТОВ Центр юридичного обслуговування Егіда (Харків) у розмірі 600 тис. гривень.

7 вересня 2016 року Госпсуд Києва за позовом цього ж центру юридичного обслуговування Егіда відкрив справу щодо банкрутства ПрАТ Лекс Холдинг.

Поліція стверджує, що рішення почати процедуру банкрутства було прийняте, щоб надалі мати можливість зняти обтяження на іпотечне майно з метою відчуження його третім особам, не повертаючи борг банку.

Нагадаємо, що в січні Господарський суд Києва заарештував 2,185 млрд гривень на рахунках ПП Сімер (Київ), що належить бізнесменові Олександру Ярославському і має борг перед ВТБ Банком.


Лекс Холдинг (неофіційна група компаній Караван) є багатопрофільною девелоперською компанією.
Власник DCH Group Олександр Ярославський у 2013 році викупив частку в керівній компанії ТРЦ - Karavan Real Estate Limited, а в 2016 році бізнесмен став одноосібним власником мережі ТРЦ.

Karavan Real Estate керує трьома діючими ТРЦ Караван Megastore у Києві, Дніпрі і Харкові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X