США звинуватили громадянина України у створенні найбільшого піратського сайту

21 липня 2016, 03:18
Міністерство юстиції США заявило про порушення кримінальної справи проти 30-річного харків'янина Артема Вауліна за звинуваченням у порушенні авторських прав та відмиванню грошей, зокрема, його називають власником піратського інтернет-сайту Kickass Torrents або Kat, що надає користувачам можливість завантажувати музику, фільми, відеоігри та телепрограми. Про це повідомила DW

Нанесення шкоди правовласникам від діяльності сайту оцінюється в 1 млрд доларів.

В американському Мін'юсті заявили, що Kat, який стартував у 2008 році, останнім часом став найбільшим джерелом піратського медіапродукту. Його популярність перевищила легендарний у свій час сайт Pirate Bay і аналогічні йому торент-трекери. Kickass Torrents займав 69 місце за відвідуваністю у світі. Основним джерелом доходів була реклама, прибуток від розміщення якої сягав 22,3 млн доларів в рік.

Відео дня

Діяльність порталу багаторазово блокувалася в різних країнах: у Великобританії, Малайзії, Данії, Бельгії, Італії, Ірландії. Робота сайту здійснювалася через сервери, розташовані по всьому світу. Як зазначила помічник генерального прокурора США Леслі Колдуелл, його арешт показав, що "кіберзлочинці можуть працювати, але вони не можуть втекти від правосуддя".

США буде домагатися видачі Вауліна.

Нагадаємо, в квітні в США був оприлюднений звіт 2016 Special 301, в яких Україна фігурує як один з найбільш злісних порушників авторських прав у світі. За словами заступника міністра економіки Микольської, США пригрозили вдатися до жорстких заходів, якщо Київ не покаже швидкого прогресу в боротьбі з цією проблемою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X