США внесли Україну в сімку найпіратськіших держав світу

28 квітня 2016, 15:40
1472
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
США внесли Україну в сімку найпіратськіших держав світу - фото

Україна потрапила в американський Priority Watch List в 2013 році

Американський уряд оприлюднив звіт 2016 Special 301 Report, у якому значну увагу приділив недостатньому дотриманню авторських прав в Україні

Серед найбільш злостивих порушників авторських прав у інтернеті, окрім нашої країни – Бразилія, Канада, Китай, Індія, Російська Федерація, Швейцарія.

Україна в 2016 році залишається в американському Priority Watch List, куди потрапила кілька років тому (2013 Special 301 Report). Серед причин такого сумнівного "успіху" нашої держави:

  • несумлінне та непрозоре адміністрування авторських відрахувань;
  • широке використання неліцензійного програмного забезпечення (ПЗ) урядовими установами;
  • невдалі спроби запровадити відповідальність за порушення авторських правах щодо третіх осіб, зокрема, інтернет-провайдерів.

Американські урядовці вважають, що Китай, Македонія, Пакистан, Панама, Парагвай, Південна Корея, Тайвань, Таджикистан, Таїланд, Туркменістан, Україна і В'єтнам недостатньо зробили для того, щоби легалізувати ПЗ у своїх урядових установах. США закликали ці країни докласти більше зусиль для того, щоби всі держслужбовці використовували виключно ліцензійне ПЗ.

Загальний рівень піратства в урядових установах України залишається "неприйнятно високим", в межах 60-80%. США очікують, що державні органи покажуть приклад своїм громадянам і підприємцям, відмовившись від неліцензійного ПЗ та забезпечивши авторські відрахування.

Згідно з The U.S. Government’s 2015 Notorious Markets List, торгові майданчики, які порушують авторські права у комерційних масштабах, розташовані в Бразилії, Канаді, Китаї, Індії, РФ, Швейцарії, Україні та інших державах.

США визнали, що Україна змогла все ж зробити кілька кроків у протидії піратству. Наша країна створила спеціальний підрозділ Національної поліції. Але широко розповсюджена корупція та невміле керівництво завадило досягнути реального успіху у дотриманні прав інтелектуальної власності.

"Сполучені Штати сподіваються, що новий уряд зверне свою увагу на вирішення цих застарілих проблем. Відчутний прогрес у цій галузі покаже, що Україна має стабільний і привабливий інвестиційний клімат", – зазначили автори 2016 Special 301 Report.

BSA | The Software Alliance за підсумками 2014 року оцінив втрати від використання усього неліцензійного ПЗ у світі принаймні в $62 млрд.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

25 березня, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
8909
Компанії/Ринки

25 березня, 19:56

thumb img
Ахметов виграв суд у держави і залишив собі Укртелеком
4442
Події

Вчора, 18:31

thumb img
Принципи перших. П'ять надихаючих історій відомих українок – про те, як досягти успіху
2700

Головне

Футбол

Вчора, 02:17

thumb img
Давайте натуралізуєм Родрігеса. Реакція соцмереж на драматичну перемогу збірної України над Люксембургом
Погляди

Вчора, 21:10

thumb img
26 березня: Вороги народу по-американськи
Політика

Вчора, 12:33

thumb img
Нацкорпус був пов'язаний з російською неонацистською сценою - політолог Андреас Умланд