П’ять років ув’язнення. Євгеній Дихне про вирок суду, роботу в аеропорту Бориспіль та зв’язки з акціонерами МАУ — велике інтерв'ю

Екс-керівник Міжнародного аеропорту Бориспіль Євгеній Дихне (Фото:Євгеній Дихне)
Екс-керівник аеропорту Бориспіль Євгеній Дихне може отримати 5 років колонії за обхід правил, встановлених ФДМ — сторона звинувачення побачила ознаки корупції. Що думає про це сам Дихне, чому виникла така традиція і до чого тут Коломойський.
Євгеній Дихне на посаді глави державного аеропорту Бориспіль завдав державі 15,7 млн грн збитків. Таким було рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС), який 1 березня засудив колишнього топ-менеджера до п’яти років позбавлення волі. Все через залучення до аеропорту поза конкурсом двох орендарів майже сім років тому. Власником першої компанії Кофе Бар Плюс виявився наближений до Ігоря Коломойського бізнесмен Тимур Міндіч. Другу компанію Артерія Груп тоді очолювала дружина шеф-редактора сайту Obozrevatel Тетяна Сохар, з’ясував babel.
Дихне заперечує провину і має намір довести свою невинуватість у апеляції. Його головні аргументи — і він, і інші керівники Борисполя укладали аналогічні угоди до і після цього. До того ж, жодної особистої вигоди він не отримував, а діяв виключно на користь пасажирів аеропорту, в якому тоді не вистачало точок громадського харчування та преси. Фонд держмайна (ФДМ), який мав проводити конкурси, на його думку, фактично усувався від їх проведення, якщо на це не було «політичного» рішення зверху.
NV Бізнес докладно розпитав колишнього голову Борисполя не лише про деталі цієї справи, а й взагалі про внутрішню кухню в Борисполі. Як топ-політики могли впливати на повітряні ворота столиці, хто запросив самого Дихне до аеропорту, чому він згодом очолив МАУ Арона Майберга та Ігоря Коломойського, і де міг би працювати топ-менеджер, якби не вирок ВАКС?
На зустріч із NV Бізнес Дихне прийшов із адвокатом Олексієм Носовим із ЮФ Miller.
— НАБУ заявило про роботу злочинної організації у Фонді держмайна. Ваша справа також стосується взаємин із ФДМ. Чи є між цими двома історіями зв’язок? Можете щось додати до заяв правоохоронців?
— Ми залежали від Фонду щодо передачі приміщень в аеропорту в оренду, і по суті не розуміли, як працює ця система. Досвід показував, що система працює повільно та непрозоро. Абсолютно ручне керування. Якщо порівнювати фонд того періоду з періодом роботи [екс-глави ФДМ Дмитра] Сенниченка, то при ньому відбулися серйозні зміни з погляду прозорості процесів: Прозорро.Продажі, електронні оголошення.
Але суть роботи ФДМ не змінилася. У світовій практиці немає такого, щоби держорган керував орендою державного майна. Навіть на пострадянському просторі така практика залишилася лише в Україні.