СБУ обшукала три вінницькі IT-компанії

19 березня 2018, 11:40

Три вінницькі IT-компанії 16 березня обшукали працівники Служби безпеки України (СБУ). Обшук проходив у Pillar, iPan, Vinconet.

Про це повідомив юрист Роман Корченюк, який представляє інтереси однієї з компаній, на своїй Facebook-сторінці.

За словами Корченюка, обшук проводився на основі постанови Шевченківського районного суду міста Києва з метою вилучення електронних носіїв інформації, які використовуються для функціонування та адміністрування чотирьох сайтів.

Відео дня

Як стверджує юрист, обшуки проводилися з порушеннями. "Ні кому належить майно, ні хто здійснює цю роботу в ухвалі не зазначено. Нагадаю, що у цьому офісі є три різних IT-компанії. Працівники СБУ про це просто не хотіли чути. Приїхали керівники цих підприємств, подали усі документи, які підтверджують їх перебування в цьому приміщенні, а також підтвердження, що жодного стосунку до цих сайтів вони не мають. Але старшого по обшуку (як він сам себе назвав) це не цікавило. Як не цікавило й те, що, забравши техніку, він зупинить роботу ні в чому не винних компаній, тим самим зірвавши виконання іноземних контрактів. Одним словом, знищить підприємство", - пише Корченюк.

В межах якого кримінального провадження проводився обшук, не повідомляється.

Також наголошується, що представники компаній запропонували досліджувати техніку без вилучення і скопіювати інформацію з жорстких дисків і серверів, проте, за даними юриста, слідчі відхилили ці пропозиції.

За даними Вінницького IT-кластеру, жодна з постраждалих компаній поки не виступила з офіційною позицією щодо обшуків і не надала доказів порушень.

Показати ще новини
Радіо NV
X