Росіянин викупив в анексованому Криму підрозділ інтернет-провайдера Воля

11 грудня 2017, 16:02
Кримський підрозділ найбільшого в Україні провайдера кабельного телебачення і третього за величиною інтернет-провайдера Волі - компанія Телесистеми змінила власників

Про це повідомили деякі кримські ЗМІ, передає liga.net.


Компанія Воля обслуговує близько 2 млн абонентів кабельного ТБ і інтернету у 34 містах України. У тому числі інтернет-доступом користуються 670 тис. (компанія входить в ТОП-3 українських інтернет-провайдерів). Основні акціонери - фонди Providence Equity Partners (34,9%), Sigma Bleyzer (15,3%), ЄБРР (11,7%). За останні кілька років компанія, за її заявами, інвестувала 700 млн грн в модернізацію мережі, 500 млн грн - в контент, 200 млн грн - до абонентського обладнання.

Відео дня


Так, тепер один з найбільших на півострові провайдерів кабельного ТБ і інтернету став належати росіянам.

Як говориться в повідомленні кримських ЗМІ, кіпрська компанія Aquorn Holding LTD, що належить кіпрській Volia LTD, продала 100% акцій компанії Телесистеми громадянам Росії.

На початку літа цього року українське видання ain.ua в своєму розслідуванні з'ясувало, що Aquorn Holding LTD є дочірньою структурою ще однієї кіпрської компанії Volia LTD. Вона ж паралельно є власником української Волі.

Після угоди з Aquorn Holding LTD 80% акцій належить москвичеві Євгену Попову, ще 20% - Юлію Бойко. Кримська преса пише, що угода оцінюється в 1,5 млрд рублів (близько $25,3 млн), а абонентська база компанії на півострові становить близько 100 тис. абонентів.

Одразу кілька співрозмовників видання на телеком-ринку підтвердили, що угода дійсно відбулася і Aquorn Holding LTD більше не є власником Телесистем.

"Цей процес тривав, починаючи з минулого року", - сказав один зі співрозмовників.

За його словами, угода затяглася, так як, згідно з санкціями ЄС, корпоративні права та нерухомість на півострові можна продавати тільки після узгодження з уповноваженими органами країни ЄС (тобто Кіпру).

"Причому, це різні органи. Для нерухомості і для корпоративних прав", - зазначив співрозмовник.

Також, за словами співрозмовника, після закриття угоди в грудні, покупець з Москви оформив на себе всі 100% компанії.

Примітно, що навіть після завершення угоди з продажу, компанія Телесистеми продовжує використовувати в Криму логотип, схожий на Волю.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав в ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію і анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ були застосовані економічні санкції.

Показати ще новини
Радіо НВ
X