Roshen не поділив права на торгову марку з великим російським кондитерським холдингом

13 лютого 2018, 10:15
1045
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Roshen не поділив права на торгову марку з великим російським кондитерським холдингом - фото

Генеральний суд ЄС окремим рішенням спростував схожість етикеток двох видів цукерок

Корпорація Roshen не змогла зареєструвати торгову марку і права інтелектуальної власності на цукерки Crabs (Рачки) перед опонентом - російською кондитерською фабрикою Красный Октябрь, яка входить до складу найбільшого кондитерського холдингу Об'єднані кондитери.

Про це йдеться у рішенні Генерального суду ЄС, пише liga.net.

Згідно з повідомленням, фабрика Красный Октябрь раніше також не змогла довести, що цукерки під торговою маркою Раковые шейки зовні схожі на Crabs виробництва Roshen. Таким чином, Генеральний суд ЄС окремим рішенням спростував схожість етикеток двох видів цукерок.

Крім того, у матеріалах суду йдеться, що ще у 2013 році Roshen подала заявки в Управління інтелектуальної власності Європейського союзу (EUIPO) на реєстрацію товарного знака у червоному, жовтому і білому кольорі для бренду Crabs.

Через рік Красный Октябрь подав заперечення проти реєстрації українських цукерок. У російській компанії стверджували, що своєю заявою корпорація Roshen порушить інтелектуальні права у частині зареєстрованого раніше бренду цукерок Раковые шейки, етикетка яких виконана у червоному, білому і чорному кольорах.

Російська сторона також вважає, що візуальне зображення краба на українських цукерках легко можна було сплутати з раком, зображеним на етикетці карамельок російського виробництва.

У 2015 році заяву російських кондитерів відхилили, у зв'язку з тим, що дизайн упаковки цукерок українського виробництва не порушує права інтелектуальної власності по відношенню до російських кондитерів. Тоді повідомлялося, що краби і раки - різні тварини, а кольори на етикетках відрізняються. Тому сплутати цукерки двох виробників досить складно.

У 2016 році Перша апеляційна рада EUIPO ухвалила рішення не продовжувати розгляд.

У результаті багаторічної суперечки і Roshen, і Красный Октябрю не вдалося відстояти своє право на товарний знак. Але кожен з них має заплатити судові витрати.

Нагадаємо, що 6 грудня 2017 Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував компанію Київхліб на 219 тис. грн за використання схожого на упаковку кондитерської корпорації Рошен оформлення для торта Казковий ключик.

Пізніше Господарський суд Києва заборонив Київхлібу виробляти торти в упаковці, що повністю або частково копіює упаковку торта Золотий ключик.

На початку лютого повідомлялося, що Рошен звернувся до Господарського суду Києва з позовом про порушення гіпермаркетом Ашан Україна, а також виробником Белларія права інтелектуальної власності при випуску продукції під торговою маркою Київський торт.

Пізніше у Roshen назвали бренд Київський торт виключно своєю власністю.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 10:48

thumb img
Skoda відмовилася будувати автозавод в Україні
5113
Компанії/Ринки

21 березня, 18:13

thumb img
Англійський комерційний суд заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів
5041
Політика

21 березня, 17:00

thumb img
50 тисяч доларів за допис. Скільки кандидати в президенти України витрачають на рекламу в Facebook
2699

Головне

Події

Вчора, 18:32

thumb img
СБУ попередила про запланований злив фейкових листувань керівництва силових відомств
Події

Вчора, 17:27

thumb img
Виховательку приватного дитсадка під Києвом звинуватили у побитті дітей, поліція відкрила справу
Геополітика

Вчора, 18:29

thumb img
Суворий бій за проросійський електорат. Навіщо Бойко і Медведчук поїхали в Москву?