Ощадбанк програв в суді справу про банкрутство торгової компанії Урожай

3 березня 2017, 15:09
Вищий господарський суд відмовив державному Ощадбанку у скасуванні кредиторських вимог Укргазбанку до торгової компанії Урожай на 14,896 млн гривень

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські новини.

22 серпня 2016 року Господарським судом Вінницької області було порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Торгова компанія Урожай і були визнані вимоги ініціюючого кредитора - Укргазбанку на 14,9 млн гривень.

Відео дня

ТОВ Торгова компанія Урожай входить в Lauffer Group (найбільший виробник хліба в Україні).

Ощадбанк звернувся до суду з вимогою відмовити Укргазбанку в порушенні справи про банкрутство боржника Урожаю і припинити провадження у справі.

В своїй апеляційній скарзі Ощадбанк констатував, що заборгованість боржника перед Укргазбанком виникла в результаті порушення зобов'язань за кредитним договором від січня 2012 року, проте в забезпечення зобов'язань Укргазбанк взяв в іпотеку об'єкти нерухомості, що належать майновому поручителю ТОВ Девелопмент-Граунд.

Ощадбанк зазначав, що майно, передане в іпотеку, було заставною вартістю 27,4 млн гривень, а сума грошових вимог кредитора до боржника становить 14,9 млн гривень.

"Отже, підстав для порушення провадження у справі про банкрутство немає, оскільки вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна", - йдеться в матеріалах суду.

У свою чергу Апеляційний суд вказав, що підприємство-боржник не надало доказів сплати коштів або доказів погашення суми за рахунок майна або інших активів.

Також безпідставними та необґрунтованими є доводи Ощадбанку про те, що підстав для порушення провадження у справі про банкрутство немає, оскільки вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна.

У листопаді 2016 року була відхилена апеляція Ощадбанку в Рівненському суді, а 22 лютого Вищий госпсуд відхилив касацію банку.


100% акцій Ощадбанку перебуває у державній власності. Держава володіє 94,94% акцій Укргазбанку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X