Нема папірця – нема газу: Укрнафта припинить газопостачання на Сумщині

9 червня 2017, 15:23
Укрнафта буде змушена припинити газопостачання восьми населених пунктів Сумщини, де проживають 50 тис. мешканців

Через непродовження ліцензій найбільша нафтовидобувна компанія України зупинить роботу шести родовищ в Сумській області, та ще трьох – в інших регіонах України.

Відео дня

Ліцензія Укрнафти на користування нафтогазоносними надрами Південно-Панасівського родовища закінчилась 9 червня 2017 року. Відповідно підприємство змушене припинити видобуток, інакше керівникам підприємства загрожує кримінальна відповідальність. Про це повідомив Геннадій Радченко, виконавчий віце-президент із соціального та екологічного розвитку Укрнафти, під час навчань із попередження та ліквідації відкритих нафтових і газових фонтанів на полігоні біля села Хухра (Сумська область, Охтирський район).

Він заявив, що Укрнафта направила в Державну службу геології та надр України всі необхідні документи для того, щоби продовжити дев’ять спецдозволів для видобутку вуглеводнів, в тому числі у Сумській області. Однак Держгеонадра не задовільнила звернення підприємства.

Держгеонадра пояснюють свою відмову у наданні спецдозволів тим, що правила видачі спецдозволів зобов’язують Укрнафту спочатку погасити заборгованість перед державною скарбницею. Проте положення, на які посилаються Держгеонадра, вже півроку як скасовані – минулого року Укрнафта виграла низку судових справ в адміністративних судах.

За інформацією Сумигаз, з 9 червня вже припинилось подача газу до чотирьох сіл Сумщини, які постачались з Південно-Панасівського родовища. Якщо до 27 червня Укрнафта не зможе продовжити спецдозволи, то змушена буде зупинити роботу Анастасівського, Артюхівського, Рибальського та Коржівського родовищ. Тоді від газу будуть відрізані ще чотири населених пункти.

За попередніми розрахунками, якщо видобуток на перелічених родовищах зупиниться, роботу можуть втратити близько 1,5 тис. працівників Укрнафти у Сумській області.

Показати ще новини
Радіо NV
X