Нафтогаз не зміг відсудити у Кабміну 6,6 млрд грн

5 квітня 2019, 14:08

Госпсуд Києва ухвалив, що Кабмін не повинен відшкодовувати Нафтогазу кошти за поставки газу за ціною нижче ринкової

Господарський суд Києва відмовив Нафтогазу України в позові проти Кабміну про стягнення 6,6 млрд грн в якості компенсації за поставки газу побутовим споживачам за ціною нижче ринкової. Про це свідчать дані Єдиного реєстру судовий рішень.

Відео дня

"У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України до Кабінету Міністрів України та Державної казначейської службі України про стягнення в рахунок відшкодування заподіяної шкоди в розмірі 6 633 860 000,00 грн - відмовити повністю", - йдеться в рішенні суду.

Суд також вирішив, що порушене імперативне право сторони на отримання матеріальної компенсації не може бути інтерпретовано як заподіяння шкоди.

У заяві Нафтогазу вказувалося, що збитки виникли в четвертому кварталі 2015 року через відмову уряду створити механізм і джерела компенсації виконання компанією спеціальних зобов'язань з поставки газу (ПСО).

1 жовтня 2015 року Кабінет міністрів прийняв постанову №758, якою затвердив Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу. При цьому уряд не визначив джерела і порядок компенсації суб'єктам, на яких покладено ці спецобязанності.

Раніше, Окружний адміністративний суд Києва і Київський апеляційний адмінсуд Києва визнали бездіяльність уряду протиправною, в зв'язку з чим Нафтогаз в жовтні 2018 року подав позов до Камбіну про компенсацію 6,63 млрд гривень упущеної вигоди.

Як повідомлялося, Нафтогаз України подав позов до Кабінету міністрів 22 жовтня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X