Черговий обвал нафти та надзаробітки українських АЗС – огляд і прогноз ринку нафти і палива

6 червня 2017, 14:21
Нафта другий тиждень поспіль обвалилася на 5%. А українські АЗС збільшують і без того високу маржу на паливо

У понеділок, 29 травня, світові ціни на нафту лише трохи спробували відіграти обвал тижнем раніше. Сталося це через низьку активність трейдерів у святкові дні у Великій Британії, США і Китаї.

Відео дня

Втім, у вівторок нафту знову потягнуло вниз. Інвестори занепокоєні зростанням видобутку нафти в Лівії на 800 тис. барелів на добу.

У середу ціни на нафту знову обвалилися. Інвестори все ще побоювалися, що продовження угоди ОПЕК +11 про скорочення видобутку не зможе вирішити питання надлишку нафти на ринку. Протягом дня еталонні сорти Brent і WTI втрачали в ціні більше 3%.

У четвер ціни на нафту трохи підвищилися і рушили вгору. Це сталося через дані Американського інституту нафти (API) про зниження запасів у США на 8,7 млн барелів за тиждень. Водночас аналітики очікували зниження лише на 2,5 млн барелів.

У п'ятницю нафта знову рушила вниз. Ринок сколихнула новина про те, що президент США Дональд Трамп прийняв рішення про вихід країни з міжнародної кліматичної угоди, укладеної в 2016 році в Парижі. Експерти побоюються, що це може призвести до ще більш значного підвищення видобутку нафти в США.

За підсумками тижня еталонні сорти нафти знову обвалилися майже на 5%.

На цьому тижні ринок продовжить оцінювати вплив виходу США з кліматичної угоди, питання надлишку нафти на світовому ринку. Крім того, вплив матимуть дані про комерційні запаси і бурову активність в США.

Але повернімося в Україну. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, оптові ціни на паливо опустилися лише на 70-80 грн/т. При цьому європейські котирування на нафтопродукти впали на $20-25/т за тиждень.

Зафіксована в п'ятницю, 2 червня, вартість дизпалива - 21 480 грн/т - стала мінімальною в поточному році, зазначає Куюн. За його словами, основною причиною зниження цін стало розширення пропозиції. Так, тільки кількість пропозицій ДП, що надходить по трубопроводу, зросла до 12, а це близько половини всіх пропозицій в країні.

Роздріб заснув. За багато тижнів багато хто вже звик до мовчання операторів. Утім, чергове зниження цін в дрібному опті додало додаткові відсотки до і без того високої маржі паливних гравців, говорить аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко.

За його даними, в травні вартість бензину А-92 знизилася всього на 0,04% від середньої ціни по Україні (–1 коп./л). А-95 зовсім не змінився, преміальний "п'ятий" виріс на 0,04% (+1 коп./л). Дизпаливо в роздробі скинуло всього 0,1% (–3 коп./л).

Сіренко нагадує, що за три весняні місяці бензини А-92, А-95 і преміальний А-95 підвищилися на 2,5% (або 0,60-0,63 грн/л). Дизпаливо подорожчало на 3% (0,65 грн/л), водночас преміальне ДП додало всього 0,4% (або 0,1 грн/л).

"Дії дрібного опту і роздробу не підлягають поясненню і мають різноспрямований вектор. Коли ж чекати зниження на АЗС, не може спрогнозувати ніхто. Ймовірно, це станеться ще не скоро", - говорить Сіренко.

Оптові ціни на автогаз продовжують мінімально знижуватися. Своєю чергою після тривалого затишшя почалося більш відчутне зниження роздрібних цін. Великі оператори минулого тижня знизили ціни на 10-30 коп./л. Середня ціна зрідженого газу в Україні опустилася до 11,45 грн/л. На цьому тижні також можна очікувати зниження цін на 10-20 коп./л.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X