Мобільний провайдер нових ідей

22 грудня 2016, 10:00
Спецпроект

За останні два роки Київстар сильно змінився. Не тільки зовні, але і по суті. З оператора, який позиціонувався як дорогий і «для банкірів», він поступово перетворюється на провайдера для любителів нових технологій

Ізміни почалися три роки тому, з приходом Святослава Горбаня. Директор з маркетингу Київстар запустив ребрендинг і озвучив нові цінності: просто, інноваційно краще. Відтоді зміни тривають, і компанія постійно дивує своїх абонентів. Наприклад, у квітні з'явилися нові тарифи, в які включені безкоштовний доступ до соціальних мереж, онлайн-відео та музика. Крім цього, Київстар запустив чат-бота Зоряну, яка поспілкувалася вже з більш ніж 100 тисячами абонентів, почав працювати з одним зі стартапів телеком-акселератора і у співпраці з Virbox запустив віртуальні подорожі «Україна 360».

Відео дня

Про те, навіщо телеком-оператор інвестує в інновації і як це відбивається на результатах його роботи, Святослав Горбань розповів в інтерв'ю НВ.

– Яким був цей рік для компанії Київстар?

Рік був важким для всієї компанії, але зате дуже успішним. Ми збільшили покриття 3G: у нас вже більше 5 тис. підключених пунктів – більше, ніж у інших операторів. І, що найприємніше, абоненти цим користуються: у третьому кварталі споживання дата-трафіку зросло на 131%, а обсяг 3G-трафіку в нашій мережі досяг 9111 ТБ. Це великі цифри, але вони мало що говорять абонентам. От ви ж не знаєте, скільки мегабайтів витрачаєте за день на пошту або соціальні мережі, правда?

– Чесно кажучи, ні.

Саме тому ми говоримо не про гігабайти, а просто пропонуємо абонентам нетарифікований трафік на соцмережі, месенджери, відео- та музичні сервіси. Набагато простіше один раз оплатити доступ до великої кількості потрібних послуг – і більше ні про що не думати. Ми пропонуємо клієнтам не хвилини або мегабайти, а зв'язок для спілкування, роботи і розваг – те, що насправді цінне. І така стратегія працює: наші нові онлайн-тарифи, які ми запустили у квітні, обрали понад 5 млн абонентів.

Телеком не може існувати без інновацій

Київстар продовжує підтримувати розвиток нових технологій в Україні: за 9 місяців 2016 року наші інвестиції становили понад 1,8 млрд грн. Ми перевиконали план з модернізації мережі. Тепер у нас стоїть найновіше обладнання, і ми готові не тільки до 3G, але і до запуску 4G. Отже, рік справді був вдалим.

Попри складну макроекономічну ситуацію в Україні, бізнес Київстар демонструє сталі фінансові результати. Ми вже давно за всіма ключовими показниками обігнали наших колег на локальному телеком-ринку, і для нас вже важливіше порівнювати себе з ефективністю європейських та інших операторів у світі. Так, Київстар – лідер Європейського телеком-ринку з маржею EBITDA 55%. За даними GSMА, у Київстар найнижчий відтік абонентів в усьому світі серед операторів мобільного зв'язку. І ми зберігаємо лідерство за NPS (індекс лояльності клієнтів) на телеком-ринку України.

– За результатами третього кварталу, у Київстар дуже хороші фінансові показники. Що стало драйвером розвитку компанії?

Українці дуже активно освоюють 3G і смартфони. Тільки в нашій мережі кількість користувачів «розумних» телефонів становить близько 35%, а мобільного інтернету використовують навіть більше, ніж європейці. У Португалії, наприклад, споживання становить 1,4 ГБ на одного користувача, а у нас – вже майже 2 ГБ. І це незважаючи на те, що ми мало не остання країна в світі, де запустили мобільний інтернет третього покоління.

3G позитивно впливає на наші фінансові показники. Мобільний інтернет – це ж не тільки веб-серфінг або спілкування в соцмережах, це ще і освіта, e-commerce, навігація в дорозі, вирішення робочих питань. І все це ми постаралися врахувати під час запуску нових тарифів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ще один проект, крім наших онлайн-тарифів, який сприяв зростанню, – роумінг. Ми зробили його доступним кожному, і люди це оцінили. Тепер, перебуваючи за кордоном, можна спокійно розмовляти по телефону, можна користуватися інтернетом за адекватними цінами. Це круто − не відчувати себе обмеженим у таких звичних речах як зв'язок, коли ти не в Україні.

А ще, 3G зробив можливим використання принципово нових технологій у рекламі – тієї ж віртуальної реальності (VR). Ще кілька років тому було абсолютно незрозуміло, як можна застосувати VR, а в 2016-му ми вже активно інтегрували її в нашу комунікацію. Зовсім нещодавно запустили акцію «Україна 360», і тепер кожен може подивитися на красу нашої країни з висоти пташиного польоту. І це теж новий драйвер.

– Чому раптом ви зацікавилися віртуальною реальністю? Як це пов'язано з мобільним зв'язком?

У телекомунікаціях зараз є два глобальні тренди. Перший − це Big Data: коли є величезний масив інформації про абонентів, який можна використовувати з користю для самих клієнтів. Другий − це віртуальна реальність. За віртуальною реальністю майбутнє. Ми живемо в нову еру – еру контенту, який дуже швидко змінюється. Людям вже недостатньо дивитися фільми в HD-якості, вони чекають чогось більшого. Наприклад, віртуальної реальності.

Розробкою контенту в новому форматі зараз зайнялися багато IT-корпорацій, включно з Microsoft і Facebook. І ми просто не могли залишитися осторонь, адже ми – інноваційна компанія. Зараз співпрацюємо з компанією Virbox, одним з випускників телеком-акселератора VDNG-TECh, який підтримував Київстар. Дуже прогресивні хлопці, вони зробили додаток для віртуальних подорожей Україною − на кшталт телепорту з можливістю «переміститися в інше місце. Для нас це, радше, іміджевий проект − щоб познайомити людей з інноваціями.

– Київстар сьогодні відомий своєю підтримкою різних інноваційних проектів. Коли ви запустили цей напрямок, що послужило стимулом і для чого ви це робите?

Два роки тому ми оновили наш бренд, зробивши інноваційність одним з атрибутів і цінностей компанії. Ми стали активніше запускати нововведення як всередині компанії, так і поза нею. Якщо говорити про внутрішні інновації, то ми повністю перейшли на новий тип спілкування – через Workplace, впроваджуємо проект Digital Stack, у рамках якого замінимо 20% ІТ-системи, багато нових проектів, спрямованих на підвищення ефективності нашої роботи. Зовнішніх інновацій більше – це і Зоряна, і «Мій Київстар-2», і підтримка стартапів у рамках телеком-акселератора.

Ми не хочемо бути просто «трубою» для інтернету. Телеком не може існувати без інновацій. Саме тому працюємо з ОТТ-сервісами, розвиваємо Big Data, допомагаємо талановитим студентам і молодим підприємцям. Це вкрай важливо: адже тільки разом ми можемо побудувати по-справжньому інноваційну Україну.

– Наприкінці минулого року Київстар відкрив інтернет-магазин. Навіщо це компанії і наскільки успішний проект?

Ми перебуваємо в процесі цифрової трансформації і стаємо сервіс-провайдером. Що це означає для клієнтів? Вони зможуть отримувати все з одних рук: від мобільного телефону і аксесуарів до нього до Домашнього ТБ.

Ми знаємо, що наші користувачі люблять робити покупки онлайн. Тому вирішили реалізувати для них таку можливість, відкрили онлайн-магазин. Ми хочемо, щоб у кожного був сучасний девайс для користування послугами від Київстар. І ми готові робити вигідні пропозиції, які дозволять клієнту отримувати більше. Нашим користувачам це подобається: в середньому на місяць кількість замовлень зростає на 35%. В інтернет-магазині Київстар представлено близько 600 найменувань більш ніж 35 брендів: Samsung, Lenovo, Huawei, Apple, HTC, LG та інші. У 2017 році плануємо розширити асортимент до 2 000 товарів, у тому числі за рахунок введення нових брендів. До речі, в нашому інтернет-магазині тільки офіційні товари. Отже, можна не переживати про «ліві» прошивки.

– Які напрями розвитку будуть пріоритетними для вас у 2017 році?

Ми продовжимо розширювати покриття 3G, щоб зробити зв'язок доступним усюди. Щоб навіть у найменших населених пунктах він замінив фіксований зв'язок, який так-сяк працює в селах. Я от, якщо чесно, раніше використовував на дачі CDMA-модем. Але з появою мобільного інтернету третього покоління забув про нього: потрібну швидкість забезпечує смартфон. До речі, він став основним пристроєм. 5,5 дюймів достатньо і для відповідей щодо роботи, і для ігор, і для фільмів.

Крім роботи над покриттям, ми готуємо дуже істотну зміну концепції тарифних пропозицій, яка встановить новий стандарт в індустрії. Але не буду розкривати всі карти заздалегідь.

Також плануємо розвивати додаткові сервіси у партнерстві з ОТТ-провайдерами і будемо пропонувати абонентам більше нових послуг з одних рук. Для нас важливо, щоб користувачі довіряли нам і залишалися з нами якомога довше − на це спрямовані всі наші зусилля.

Ну і звісно, будемо більше інвестувати в електронні канали комунікації, тому що за ними − майбутнє.

Показати ще новини
Радіо NV
X