На модернізацію. Аеропорт Бориспіль отримає 270 млн євро від ЄІБ — Криклій

12 лютого 2021, 18:22

Україна планує витратити виділені ЄІБ кошти на вдосконалення інфраструктури та розширення потужностей аеропорту Бориспіль. Пропускну спроможність аеропорту планують розширити до 56 млн пасажирів на рік.

Європейський інвестиційний банк надасть Україні 270 млн євро на розвиток міжнародного аеропорту Бориспіль. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у себе в Facebook.

Відео дня

«Із штаб-квартири Європейського інвестиційного банку у Люксембурзі з новою перемогою та укладеною угодою з банком», — написав міністр.

Кошти спрямують на реконструкцію льотної зони №2 з будівництвом сучасної злітно-посадкової смуги, системи руліжних доріжок та іншої необхідної інфраструктури.

Завдяки реконструкції планується збільшити пропускну спроможність аеропорту до 56 млн пасажирів на рік. За словами міністра, це планують реалізувати, в тому числі за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів і залучення нових авіаперевізників.

Міністр додав, що існуюча штучна злітно-посадкова смуга № 2 аеропорту Бориспіль була введена в експлуатацію ще в 1971 році і вже відпрацювала свій 50 річний ресурс.

Пільговий період по кредиту становить 3 роки, а загальний період погашення, включаючи пільговий - 20 років.

Про плани ЄІБ виділити аеропорту Бориспіль 270 млн євро кредиту на удосконалення інфраструктури та розширення потужностей стало відомо в грудні минулого року. При цьому, загальна вартість проекту оцінювалася приблизно в 351 млн євро.

З січня по листопад 2020 року пасажиропотік аеропорту Бориспіль впав на 66%.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X