Польоти наяву. Чи зуміє український авіабізнес злетіти в 2021 році і від чого залежить кількість рейсів з України

10 лютого 2021, 08:40
NV Преміум
Автор: Артем Ільїн

2021 рік може стати першим кроком на шляху відновлення української та світової авіації. Але для цього має бути виконано багато умов, на які самі авіатори вплинути не можуть.

2020-й виявився для української авіації провальним. Після багаторічного зростання все показники впали. За даними Державної авіаційної служби України (ДАС), в минулому році українські авіакомпанії перевезли 4,8 млн пасажирів (-65% рік до року), аеропорти обслужили 5,6 млн людей (-64,4%). «Ускладнення епідеміологічної ситуації на території України і в світі призвело до скорочення попиту на авіаперевезення і скорочення комерційного завантаження рейсів вже в кінці 1 кварталу 2020 року, в зв'язку з чим авіакомпанії були змушені скоротити частоту або взагалі скасувати виконання більшої частини рейсів», - йдеться в звіті ГАС за підсумками минулого року.

Відео дня

В Державіаслужбі нагадують, що в березні-червні 2020 року було практично повністю припинено міжнародне і внутрішнє авіасполучення. Крім того, майже весь вересень діяли обмеження на перетин кордону України для іноземних громадян.

НВ Бізнес розбирався в перспективах роботи авіаційної галузі України в 2021 році, ролі внутрішньоукраїнських маршрутів, а також з'ясував хто переможе в боротьбі за пасажира: лоукост або традиційні авіакомпанії.

Літаки Windrose і МАУ в аеропорту Бориспіль (Фото: Артем Ільїн / НВ Бізнес)
Літаки Windrose і МАУ в аеропорту Бориспіль / Фото: Артем Ільїн / НВ Бізнес

Невтішні підсумки

У минулому році пасажирські перевезення здійснювали 14 вітчизняних перевізників. При цьому 98% від загального обсягу пасажирів перевезли 4 авіакомпанії: Міжнародні авіалінії України (МАУ), SkyUp, Azur Air Ukraine і Windrose. Швидше за все в 2021 році ця пропорція збережеться.

Найбільший перевізник - це МАУ. «У 2020 році МАУ виконала близько 17 тис. регулярних і код-шерінгових рейсів, що на 72% менше в порівнянні з аналогічним показником за 2019 рік. За рік авіакомпанія перевезла близько 1,8 млн пасажирів, тобто, в чотири рази менше, ніж за підсумками 2019-го», - розповів НВ Бізнес Євген Дихне, президент МАУ. За його словами, компанія системно планує роботу по відновленню мережі в найближчій перспективі.

Слідом за ними йде SkyUp. «Протягом 2020 роки ми виконали 8745 рейсів і перевезли 1250792 пасажира», - розповів НВ Бізнес Дмитро Сєроухов, CEO авіакомпанії. Він нагадав, що за підсумками 2019 року компанія перевезла 1,7 млн пасажирів (падіння -26,5%).

Показати ще новини
Радіо NV
X