Кава по-українськи

9 березня 2017, 11:00
Новини компаній

Бізнес Олексія Тарнопольського добре відомий в професійних колах власників кавової справи

Його компанія «Gemini» вже 20 років обсмажує зерно і доставляє продукцію в кав`ярні по всій Україні. Більш за все, кожен читач статті хоча б раз куштував каву Gemini.

За 20 років роботи компанії ринок кави України значно змінився. Сьогодні каву можна придбати буквально на кожному кроці – по дорозі на роботу, на зустріч, на тренування, прогулюючись ввечері з друзями. Ринок насичується, попит зростає, а з ним збільшується конкуренція. Це позитивно впливає на якість продукту, який пропонується українцям, але не такими темпами як хотілося б.

Відео дня

Тенденції ринку кави такі, що українці продовжують пити розчинну каву. Водночас темпи росту споживання зернової кави в Україні є найвищими в Європі. Проте об`єм споживання вдвічі нижчий середніх європейських показників – 2,8 кг натуральної кави випивається на душу населення в Україні, в той час як показники в Італії – 5,5 кг на рік, Швеції та Фінляндії – 12,4 кг. Це пов`язано зі способом приготування напою — фільтр-кава, який передбачує великі витрати продукту.

Тенденції на ринку

Не дивлячись на нестабільну економічну ситуацію в країні, експорт продукції кавової групи за минулий рік збільшився. В грошовому еквіваленті у 2016 році він збільшився на 9,7% — до $94,63 млн. ($86,29 млн. в 2015 р.)

На даний момент найвища конкуренція спостерігається в нижчому ціновому сегменті, де значення має кожна гривня, тому в цьому сегменті представлена кава з високим вмістом робусти. Вміст кофеїну в робусті в середньому в два рази вищий ніж в арабіці, її споживання позначається на тиску, підвищує серцебиття і надає сильнодіючий тонізуючий ефект. Основні постачальники робусти - Південно-Східна Азія і Африка, де спостерігається низька якість як самої сировини, так і її очищення. Але за останні десятиліття значно виросла якість в`єтнамської робусти.

Якщо говорити про регіональні уподобання, то Західна Україна полюбляє міцну каву з високим вмістом робусти і вираженою гірчинкою. Люди, які цінують перш за все смак та розбираються в тонкощах напою, надають перевагу арабічній суміші з переважною кислинкою, та ексклюзивним сортам арабіки. Крім ефекту бадьорості, арабіка надає потужний букет смакового задоволення.

Найбільше кави п’ють Закарпатська та Львівська області. Максимальні темпи зростання споживання натуральної кави показує центральна Україна.

Gemini контролює якість зерна від плантації до напою в чашці. Компанія закуповує зерно виключно в найкращих трейдерів Європи, тому завжди впевнена в результаті. Це допомагає нам протягом багатьох років зберігати довірчі відносини з дистриб'юторами і клієнтами.

Про компанію, яка змінювала ринок кави в Україні

Коли компанія Gemini розпочала свою діяльність 20 років тому, 80% українців вживали розчинну каву. Завдання стояло непросте – довести, що натуральна кава – це не гірка суміш, яку випиваєш на ходу не просто з ціллю підбадьоритися і забути, а благородний напій, який здатний активізувати багаточисленні смакові рецептори і доставити найвищу ступінь задоволення.

Першою стали виробляти, за новітньою на той час технологією, чалду: дозована мелена кава, утрамбована між двома листками фільтр паперу, яка дозволяла правильно сформувати кавову закладку для приготування еспресо на відносно недорогому обладнанні. Нова технологія була здатна, умовно, виконувати роботу бариста. Чалда стала справжнім проривом не тільки в Україні, але і в Європі. З цього і розпочалася кавова революція Gemini.

Сьогодні Gemini являється одним із провідних обсмажувачів кави в Україні. Зерно купажується і фасується на власному виробництві з інноваційним італійським обладнанням під жорстким контролем технологів. Продукція розроблена з врахуванням смакових уподобань українських споживачів – в асортименті присутні як моносорта 100% арабіки для професійного обладнання і вимогливих закладів, так і спеціальні суміші для автоматичних і вендингових кавомашин, які дозволяють приготувати ідеальну каву.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X