Ярославський заплатив російському ВТБ $76 мільйонів за ТЦ Караван

25 травня 2017, 16:04
Український бізнесмен Олександр Ярославський, власник ТЦ Караван викупив борг торгового центру перед російським ВТБ в розмірі $76 млн

"Півтора місяці тому я зустрівся з головою правління ВТБ Костіним і викупив до копійки весь борг київського Каравану - $76 млн. Так що всі злостивці нехай заспокояться. Підписання мирової угоди зайняло буквально 15 хвилин", - заявив він в інтерв'ю виданню Цензор.немає.

Відео дня

Нагадаємо, що в липні 2013 року ВТБ Банк та ПРАТ Лекс Холдинг уклали кредитний договір про надання кредитної лінії на $75,8 млн. Кінцевий термін повернення заборгованості по кредиту - не пізніше 15 серпня 2016 року.

В забезпечення виконання зобов'язання за кредитним договором між Банком ВТБ та ПП Сімер був укладений договір поруки.

Позичальник у строк до 15 серпня 2016 року кредитні кошти не повернув, у зв'язку з чим банк направив поручителю ПП Сімер лист-вимогу про усунення порушень умов кредитного договору.

ВТБ Банк звернувся в суд з вимогою накласти арешт на кошти ПП Сімер в межах суми боргу.

6 січня суд вирішив накласти арешт на кошти ПП Сімер, що знаходяться на рахунках у будь-яких фінансових установах у межах 2,2 млрд гривень. У відповідь на що Сімер подав апеляційну скаргу.

Як випливає з фінансових звітів підприємства за період 2013-2016 років, сукупна сума доходів підприємства склала 97,6 млн гривень, яка в 20 разів менше, ніж сума коштів, на які накладено арешт.

27 лютого суд вирішив задовольнити апеляцію Сімера і скасувати накладений арешт на кошти компанії.

Нагадаємо, що 14 лютого Голосіївський районний суд Києва наклав арешт на нерухоме майно торгово-розважального центру Караван за адресою вулиця Лугова, 12 в Києві, який належить ПРАТ Лекс Холдинг.

Пізніше Київський апеляційний господарський суд скасував арешт 2,185 млрд. гривень на рахунках ПП Сімер (Київ), що належить бізнесменові Олександру Ярославському, який було накладено за позовом ВТБ Банку.


Кінцевим бенефіціаром ПП Сімер та ПРАТ Лекс Холдинг є Олександр Ярославський. Лекс Холдинг (неофіційна група компаній Караван) є багатопрофільною девелоперської компанією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X