Google наскочив на штраф у Росії

26 жовтня 2018, 12:11

Роскомнадзор оштрафує американську компанію Google на 500-700 тис. рублів ($7,6-10,6 тис.) за те, що вона не виконала вимоги російського законодавства,

Про це повідомила прес-служба російського відомства.

В результаті перевірки Роскомнадзор з'ясував, що пошуковик, всупереч його вимогам, яка не підключився до федеральної державної інформаційної системи, що містить перелік заборонених інтернет-ресурсів (ФДІС), на підставі якого повинні фільтруватися результати пошуку.

Відео дня

За невиконання цих вимог для юридичних осіб передбачена адміністративна відповідальність - штраф у розмірі від 500 до 700 тис. рублів, зазначають у відомстві.

В Роскомнадзорі заявили агентству Інтерфакс, що остаточне рішення про штраф може прийняти тільки суд, при цьому подальші дії будуть залежати від реакції Google.

"Рішення прийнято за підсумками сьогоднішньої перевірки. Зараз акт перевірки ми направляємо в компанію Google. У них є певні терміни для того, щоб заперечити наші перевірочні заходи, надіслати нам свої заперечення... Подивимося, що вони нам дадуть у відповідь", - сказав заступник голови відомства Вадим Суботін.

У Росії пошуковики повинні видаляти з видачі посилання на заблоковані сайти за законом 2017 року, який також забороняє в країні анонімайзери і засоби обходу блокувань. Ще рік тому російські журналісти звернули увагу, що Google і Яндекс почали видаляти такі сайти з видачі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X