В Україні офіційно працевлаштовані 2−3% IТ-фахівців — GlobalLogiс

1 жовтня 2019, 15:50

В Україні кількість IТ-фахівців, які офіційно працевлаштовані, складає 2−3%, сказав віце-президент зі стратегії і технологій GlobalLogic Андрій Яворський в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

На його думку, така ситуація пояснюється високими податками при офіційному працевлаштуванні - більше 40%.

«На поточному міжнародному ринку таке податкове навантаження є більшим, ніж в Польщі, і фактично порівнянна з Німеччиною. Зрозуміло, чому такі ціни встановлює Польща - вона знаходиться в одному законодавчому полі з Європою, в одному правовому полі, є вимоги до General Data Protection Regulation (GDPR), немає кордонів, хороша інфраструктура. При цьому Україна в цьому відношенні сприймається як країна, яка повинна бути "дешевшою". То який сенс платити такі гроші в Україні, коли їх можна витратити без ризиків на фахівців в тій же Америці чи Європі? І це штовхає компанії на те, щоб співпрацювати з фахівцями як з ФОПами", - сказав Яворський.

Відео дня

Він додав, що для прискорення процесу переходу українських IT-компаній від аутсорсингової моделі до продуктової країні необхідні реформи в економічній політиці і зміна законодавства: «Нам потрібні інженери, капітал і підприємці. Як мінімум з інженерами у нас все в порядку. Для того, щоб з'явився капітал, необхідні реформи в економічній політиці і законодавчих актах».

Нагадаємо, в червні президент Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнесом заявляв, що його команда хоче спробувати на деякий термін звільнити IT-галузь від податків.

У вересні глава Державної податкової служби Сергій Верланов повідомив на зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією про план ввести нову групу платників єдиного податку для ФОП в IT-галузі. Крім 5%-го єдиного збору, 1,5%-го військового збору та ЄСВ з двох мінімальних зарплат передбачається введення збору на розвиток людського капіталу. Згідно з пропозицією, ставка цього збору буде поступово піднята з 1% в 2020 році до 5% в 2024 році. При цьому, за словами Верланова, перехід на нову групу зніме ризик того, що компанії, які оформляють співробітників як ФОПів, можуть оштрафувати за приховані трудові відносини. У законопроект цю пропозицію уряду оформлено не було.

GlobalLogic Україна - найбільший розробник програмного забезпечення в Україні. Має офіси і понад 4,5 тисяч фахівців в Києві, Харкові, Львові та Миколаєві.

Показати ще новини
Радіо NV
X