ІТ-ринок у 2019 році виросте на 30% - прогноз GlobalLogic
В IT-компанії GlobalLogic прогнозують, що зростання ІТ-ринку у 2019 році може скласти близько 30%.
Про це повідомив віце-президент зі стратегії і технологій GlobalLogic Андрій Яворський, повідомляє прес-служба компанії.
Згідно з прогнозом, у 2019 році експорт комп’ютерних послуг принесе в економіку країни близько $3,5 млрд, а у 2020-му — $4,5 млрд.
«В середньому IT-індустрія зростала на 20−25% щорічно, ми очікуємо цього року більш стрімке зростання завдяки сприятливій кон'юнктурі міжнародного ринку і попиту на розробки українських фахівців. За нашими оцінками, зростання ринку може досягти 30% до кінця 2019-го», — сказав він, додавши, що прибутки GlobalLogic зросли за результатами першого півріччя цього року на 32%.
Відзначається, що за результатами перших шести місяців року експорт комп’ютерних послуг склав близько $1,6 млрд, що на 31% більше аналогічного періоду 2018 року. Зростає і кількість фахівців, які працюють в IT-галузі. За деякими оцінками, на середину 2018 року в індустрії налічувалося близько 130 тисяч фахівців, йдеться в прес-релізі. За останнє півріччя їх кількість зросла майже на 20 тисяч осіб і зараз, за даними асоціації IT Ukraine, на ринку налічується понад 160 тисяч фахівців, що на 22% більше, ніж роком раніше. При цьому індустрія досі відчуває нестачу кваліфікованих інженерів.
«Кількість сплачених IT-індустрією податків теж стабільно зростає - на 29% в першому півріччі 2019 у порівнянні з аналогічним періодом 2018. В першому півріччі 2018 року обсяг надходжень склав 6 млрд гривень, сплачених як компаніями, так і фахівцями, які співпрацюють з компаніями як фізичні особи-підприємці. А в першому півріччі 2019 року сума сплачених податків вже склала майже 8 млрд гривень», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в червні співзасновник і член ради директорів IT-компанії SoftServe, президент асоціації IT Ukraine Тарас Кіцмей заявив на зустрічі президента Володимира Зеленського з бізнесом, що валютні надходження від української IT-галузі через 4−5 років можуть зрости до $10 млрд. За його словами, в галузі працює понад 150 тис. IT-інженерів.