Єврокомісія оштрафувала Google на 1,5 млрд євро

20 березня 2019, 15:44

Компанія Google оштрафована за порушення правил конкуренції на ринку реклами

Європейська комісія оштрафувала компанію Google на 1,49 млрд євро за порушення правил конкуренції при складанні рекламних контрактів, повідомляє Інтерфакс.

Це третій штраф щодо компанії в Європі за останні два роки. Попередні два розслідування стосувалися зловживання домінуючим становищем на ринку операційних систем для мобільних пристроїв і при просуванні сервісу Google Shopping.

Відео дня

В цілому антимонопольні органи ЄС зажадали від Google 8,2 млрд євро.

Остання справа стосується системи AdSense for Search, яка розміщує рекламу на сторонніх сайтах. Влада ЄС звинуватили Google в тому, що її контракти з сайтами включали в себе положення, які забороняли конкурентам (наприклад, Yahoo або Microsoft) розміщувати свою рекламу на цих сайтах.

Дана практика була припинена в 2016 році. На AdSense припало близько 20% рекламної виручки Google за 2015 рік, причому цей показник стабільно знижується з 2010 року.

"Google зміцнив своє домінуюче становище на ринку онлайн-реклами на основі пошукових запитів і убезпечив себе від конкурентного тиску, ввівши умови, які порушують конкуренцію, до контрактів, що стосуються сторонніх сайтів, - йдеться в повідомленні члена Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер. - Це є порушенням антимонопольного законодавства ЄС".

Раніше повідомлялося, що Євросоюз звинуватив Google, Facebook і Twitter в невиконанні обіцянок щодо боротьби з дезінформацією.

Показати ще новини
Радіо NV
X