Євросоюз запропонує ввести мито на російську нафту, яку поставляють трубопроводами

1 червня, 02:36
Євросоюз може ще більше обмежити постачання нафти з РФ (Фото:REUTERS/Richard Carson)

Євросоюз може ще більше обмежити постачання нафти з РФ (Фото:REUTERS/Richard Carson)

Європейська комісія запропонує ввести мито на російську нафту, якщо країни Євросоюзу не домовляться про терміни припинення постачання трубопроводами.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що таке рішення пов'язане з тим, що наразі після введення ембарго не встановлено термінів для Угорщини та інших країн у відмові від купівлі нафти, що постачається за допомогою трубопроводів.

Відео дня

Джерело в Єврокомісії повідомило, що введення мита запропонують, якщо з'являться підозри в тому, що Угорщина просто затягує час.

"Переважний варіант - заборона на імпорт. Але мито - це альтернативна можливість, яку ми можемо розглянути", - повідомило джерело.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що шостий санкційний пакет Євросоюзу проти РФ уже узгоджено й назвав ключові напрямки.

«Європейські країни погодилися на суттєве обмеження імпорту нафти із Росії. І я вдячний усім, хто працював для досягнення цієї згоди. Практичний результат — це мінус десятки мільярдів євро, які Росія тепер не зможе направити на фінансування терору», — додав він.

Агентство Reuters, яке ознайомилося з чернечкою документа, 30 травня повідомляло, що шостий пакет санкцій може включати заборону на імпорт нафти морським шляхом, а санкції проти постачання нафти трубопроводом до Угорщини, Словаччини та Чехії, які не мають виходу до моря, будуть введені пізніше.

Президент Євроради Шарль Мішель заявив, що шостий пакет санкцій проти Росії схвалить 1-2 червня.

https://www.youtube.com/watch?v=X8-p4lQZ07g
Показати ще новини
Радіо НВ
X