Експорт зерна б'є рекорди

27 січня 2016, 19:25
1521
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експорт зернових з України зріс на 13%

Як повідомили в Мінагрополітики, у першому півріччі 2015-2016 маркетингового року Україна збільшила постачання зернових культур на зовнішні ринки на 13%

Експорт зернових склав 24 млн. тонн, з них: пшениці – 11 млн. тонн, кукурудзи – 9 млн. тонн, ячменю – 4 млн. тонн та інших зернових – 0,1 млн. тонн.

Як пояснив директор консалтингового агентства ААА Сергій Наливка, аграріям вдалося зібрати високий врожай, а також використати перехідні запаси. Таким чином, у зернотрейдерів з'явилися надлишки для експорту.

Втім, подальше виконання амбітних планів Мінагрополітики з експорту зерна під питанням. Профільне міністерство розраховує на експорт понад 36 млн. тонн за підсумками маркетингового року. Однак, експерти не поділяють подібних прогнозів.

Так, в ІК Dragon Capital дотримуються більш консервативних поглядів і не впевнені, що трейдерам зерна вдасться подолати позначку в 36 млн. тонн, оскільки в разі поганого стану озимих можуть запроваджуватися обмеження на експорт продовольчої пшениці. Також, за словами аналітика компанії Наталії Шпиготської, спостерігається скорочення виробництва кукурудзи на 19%. Саме на цю культуру припадає основний експорт на другу половину маркетингового року.

Президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Ліссітса також вважає, що обсяги зовнішніх постачань, прогнозовані Мінагрополітики, буде важко досягти. За його словами, загальний врожай зернових в Україні становить близько 60 млн. тонн, внутрішнє споживання кожен рік – 26-28 млн. тонн, відповідно для експорту залишається приблизно 32-34 млн. тонн. «Але, якщо подивитися на сьогоднішній стан озимих культур, цю цифру можна зменшити до 30-32 млн. тонн», – упевнений він. У той же час точніші прогнози можна буде зробити у березні, коли картина з озимими буде більш зрозумілою.

Сергій Наливка нагадує про високий фіскальний тиск на українських аграріїв, яких перевели на загальну систему оподаткування, з огляду на це він прогнозує падіння експорту в перспективі до 25 млн. тонн зернових на рік.

Нагадаємо, що експорт аграрної продукції, за підсумками минулого року зрівнявся з обсягом експорту сталі.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 14:53

article_img
Попустували і досить. Як Microsoft вирішив тихенько поховати проект Cortana
IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei
LIFE

Вчора, 14:05

article_img
Афіша 19 січня. П'ять місць, де відсвяткувати Водохреща в Києві

Головне

Економіка

Вчора, 11:12

article_img
Очільник Нафтогазу оцінив збитки для України від газових контрактів 2009 року в $32 млрд
Картки

Вчора, 10:57

article_img
Згода на секс: що змінює новий закон
Футбол

Вчора, 16:51

article_img
Захисник збірної України узгодив із російським Зенітом контракт на 8,75 млн євро - ЗМІ