Для ОПЗ вибрали оцінювача перед продажем

13 вересня 2017, 12:03
Фонд державного майна (ФДМ) обрав Міжнародну консалтингову компанію-Оцінка (МКК-Оцінка) оцінювачем державного пакету акцій планованого до приватизації Одеського припортового заводу (ОПЗ)

Про це Українським новинам повідомила прес-служба ФДМ.

Вартість послуг даної компанії - 198 тис. грн, а термін виконання робіт - 30 днів.

Нагадаємо, що після двох невдалих спроб приватизації ОПЗ, в кінці грудня 2016 року завод повідомив про тимчасову зупинку виробництва у зв'язку з високими цінами на природний газ і накопиченими боргами за його поставки. Підприємство заявило про пошук компаній, зацікавлених в оренді цілісного майнового комплексу заводу на тривалий період.

Відео дня

ОПЗ припинив роботу з січня 2017 року. 6 лютого ФДМУ на зборах акціонерів ОПЗ попередньо погодив здачу Одеського припортового заводу в оренду.

На початку березня найбільший виробник аміаку і карбаміду відновив роботу.

Робота проходила за давальницькою схемою з групою компаній ЕРУ. Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках. ЕРУ також зобов'язалося виділити понад $20 млн за угодами про кредитну підтримку для відновлення роботи заводу шляхом фінансування поставок газу в березні.

Договір з ЕРУ закінчився в середині липня.

Пізніше ОПЗ вирішив зупинити виробництво аміаку і карбаміду, оскільки ціна даної продукції на світових ринках падає, а основна сировина - газ - дорожчає.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман допускає спробу ще однієї приватизації ОПЗ у 2017 році.

ФДМ також прогнозує продаж ОПЗ до кінця 2017 року.


ОПЗ спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. 2016 рік ОПЗ, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчив зі збитком майже 3 млрд грн, при цьому в 2015 році підприємство отримало чистий прибуток у розмірі 218,5 млн грн.

МКК-Оцінка була заснована у 2011 році і займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління, а також є агентством нерухомості.

Показати ще новини
Радіо NV
X